Ez most óriási biznisz: komoly támogatást kaphat az a termelő, aki ebbe belevág
Bár a gombatermesztés is igencsak energiaigényes, jól járhat az, aki mégis belevág.
A gyilkos galóca kalaposgombák rendjén belül a galócafélék családjába tartozó, közel 600 fajt számláló Amanita nemzetség egyik képviselője. Súlyosan mérgező gomba!
A gyilkos galóca jellemzői és előfordulása
A gyilkos galóca Európában rokon fajaival együtt a legsúlyosabb - gyakran halálos kimenetelű - mérgezéseket okozó nagygombák közé tartozik. Magyarországon is gyakori gomba, szint bárhol találkozhatunk vele. A gyilkos galóca közepesen nagytermetű, tönkjén pedig lelógó gallér és jól fejlett bocskor van. Lemezei fehérek. Húsa fehér és nem változik. Az alap színe zöld vagy barnászöld árnyalatú. Kalapja félgömb vagy harang alakúból domború, végül kiterülő, 5-12 cm nagy. Színe fehéres, sárgászöld, olajzöld, zöldesbarna, a szélén sokszor világosabb, selymes, szálas, többnyire kissé sötétebb sugaras rajzolattal. Bőre lehúzható, a tetején néha fehér burokmaradványok is lehetnek, de legtöbbször teljesen csupasz.
A gyilkos galóca rönkje karcsú, lefelé vastagodó, alul gumósan megvastagodott, tömör, később lehet odvasodó, 5-15 cm hosszú, 1-2 cm vastag. Színe fehér, gyakran halványzöldes színnel márványozott, gyűrűs rajzolatokkal. Gallérja jól fejlett, a fiatal gombán a lemezeket takarja, de később lelógó, többnyire bordásan csíkos. Bocskora szintén fejlett, nagy, fehér, többnyire eléggé eláll a tönktől. Szedéskor a bocskor sok esetben egészében a földben marad.
A gyilkos galóca lomberdőkben, vegyes erdőkben terem. Leginkább tölgyfák alatt, de kivételesen fenyőfélék alatt is található, egyesével, vagy néhány példány a fától távolodó vonalak mentén. Nyári és őszi gomba, júniustól októberig terem. Melegkedvelő faj, a tőlünk északra fekvő országokban egyre ritkább. Hazánkban is gyakorinak mondható, az országban majdnem mindenhol előfordul. Nagyon fontos kiemelni, hogy igen súlyosan, halálosan mérgező gombáról van szó! A halállal végződő gombamérgezéseket nálunk legtöbbször a gyilkos galóca okozza!
Bár a gombatermesztés is igencsak energiaigényes, jól járhat az, aki mégis belevág.
A kutatók szerint a jövőben egy különleges gombafaj válthatja majd ki a műanyagokat.
Ezeknek a kritériumoknak kell megfelelni, ha a piacokon szeretnénk árulni a terményeinket.
Gyógygomba a kisállatoknak, hogy a kutyának, macskának is legyen esélye!
Egészséges sajtot, sajtkrémet és joghurtot hozott létre a MATE Kaposvári Campusa.
Úgy tűnik, hogy a laskagomba is segíthet az afrikai élelmezési problémák megoldásában.
Kihívásokkal teli időszak előtt áll az állattartás és takarmányágazat Magyarországon, de azért vannak biztató fejlemények is.
Sok mindenre oda kell figyelnie annak, aki földet venne vagy éppen eladna Magyarországon.
Nagyon komoly probléma lehet azoknál a cégeknél, akik eddig nem árazták be a termékeiket.
A toxinos kukorica óriási gondot jelenthet az egész ágazatnak, csak közösen lehet megoldani a problémát.
A szakértők szerint a következő időszakban várhatóan szigorodni fognak a hitelhez jutás feltételei az agrárfinanszírozásban.
Lezárult a WEB-GN beadás. Az adminisztrációs terhek most fognak igazán jelentkezni mindenkinél.
A vetőmagtermesztéssel foglalkozó gazdák szerint az 1000 hektáros birtokméret vízválasztó: nem megfelelő gépekkel ugyanis ekkortól lesz legalább akkora nyűg a nagy termés, mint amekkora öröm.