Újra együtt a magyar agrár szakma Siófokon, az Agrárszektor Konferencián | 2023. november 29-30., Siófok
Rendkívüli mértékben hektikussá vált az utóbbi időszakban a világ élelmiszerpiaca, mivel a keresleti-kínálati viszonyokat több nagyon komoly, kiszámíthatatlan tényező befolyásolja. A bizonytalanság minden meghatározó agrárágazatban jelen van, de különösen igaz a gabonaszektorra, amelyet a tavaly kirobbant orosz-ukrán háború következményei teljesen felforgattak.
Előadóink között Andréka Tamás, Győrffy Balázs, Szabó Levente, Detre Miklós, Bene Zoltán, Makai Szabolcs, Jakab István, Kulik Zoltán, Reng Zoltán.
SZAKTANÁCSADÓK FIGYELEM! - NEMZETI AGRÁRGAZDASÁGI KAMARA ÁLTAL AJÁNLOTT RENDEZVÉNY! 4-4 pont kapható az eseményen való részvételért. (A kredit pont érvényesítéséhez mindkét nap külön regisztráció szükséges a helyszínen!)
A jövő héten, Potsdam-ban megrendezésre kerülő konferencia előkészítéseként szervezett kerekasztal-beszélgetésen az egyes tagállamok ismertették az agrárdigitalizációra vonatkozó, az évtized végéig szóló stratégiai terveiket. A virtuális rendezvény jó lehetőséget biztosított arra, hogy más tagállamok digitális agrárstratégiáit, illetve az azokban foglalt jó gyakorlatokat megismerve az Agrárminisztérium elősegíthesse a magyar agrárgazdaság fejlődését.

A megbeszélés témája a mezőgazdasági értéklánc szükségszerű átalakítása, illetve az ahhoz kapcsolódó kihívások és lehetőségek. Kiemelt figyelem irányul a termelés során keletkező adatok komplex felhasználására, továbbá a termelői adatok védelemére. Az Európai Unió Közös Agrárpolitikájának (KAP) 2020-at követő új időszakában célkitűzésként jelenik meg a teljes agrárium korszerűsítése és modernizációja. Európában elsők között Magyarországon készült el egy olyan átfogó ágazati fejlesztési stratégia, amelyet 2019 őszén a kormány el is fogadott. A Digitális Jólét Program keretében elkészített Magyarország Digitális Agrár Stratégiájának (DAS) célja, hogy az adatok és információk gyűjtésével, feldolgozásával, a technológiai műveletek automatizálásával - majd később robotizálásával - a rendelkezésre álló környezeti erőforrások hatékony felhasználása mellett hozzájáruljon a mezőgazdasági termelés jövedelmezőségének növeléséhez.
A koronavírus-járvány okozta veszélyhelyzet rávilágított arra, hogy az élelmiszerlánc zavartalan működése érdekében az eddigi jó gyakorlatok fejlesztésére van szükség, amelyhez a szaktárca minden lehetséges eszközzel hozzá kíván járulni. Ehhez nyújthat segítséget a többi tagállam a helyzet kezelésére bevezetett jó gyakorlatainak megismerése.