Pofátlan betörők: libákat és lámákat is bevetnek a gazdák

agrarszektor.hu
Lámákat, libákat és kutyákat is bevetnek a gazdák a modern riasztórendszerek mellett Angliában, hogy az egyre durvábban növekvő vidéki bűnözést megállítsák. A bűnözők egyre inkább kiismerik a modern technológia eszközeit, ezért van szükség "középkori" védekezési megoldásokra.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

A legfrissebb jelentések szerint összesen csaknem 35 millió font (12,4 milliárd forint) értékben hajtottak végre vidéki bűncselekményeket 2017-ben az Egyesült Királyságban - írja a metro.co.uk. A legnagyobb problémát az okozza, hogy a betörők kiismerik a modern riasztórendszerekhez, ezért a farmerek védekezésül egyre bizarrabb módszerekhez folyamodnak. Így például lámákat, libákat és kutyákat használnak riasztóként, hogy figyelmeztethessék őket, ha bűnözők jelennek meg a területükön. Egyre több farmer alkalmazza a középkorban is használt védekezési eszközöket, mint például földtöltések építése, vagy cölöpkerítések készítése. 

Fotó: Getty Images

A régi módszereket természetesen párhuzamosan használják a modern technológiai eszközökkel. Nyomkövető berendezéseket, mozgásérzékelőket és akár a közösségi médiát is bevetik, hogy megakadályozzák a bűnözést. A tolvajok elsősorban traktorokat, kertészeti felszereléseket, lóboxokat, az állatállományt és quadokat loptak el a legnagyobb mennyiségben egy felmérés szerint.

A csökkenő rendőri fellépés csak fokozza a betörők esélyeit, és egy nemrég készült tanulmány szerint a vidéki területeken élő emberek mindössze 27 százaléka elégedett a közösségén működő rendőrséggel. Az északkeleti volt az egyetlen olyan régió Angliában, ahol a vidéki bűnözés 6,5 százalékos csökkenését tapasztalták.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?