CLAAS LEXION. Minden változik, de a lényeg nem!

CLAAS LEXION. Minden változik, de a lényeg nem! (x)

agrarszektor.hu
Egyedülálló CLAAS megoldások a LEXION kombájnokban is.

A bemutatása óta eltelt egy évben izzott a levegő az új CLAAS LEXION modellek körül. Tavaly augusztusban egy LEXION 6900-as óránként 44 tonnás teljesítményével az előkelő első helyre ugrott a szalmarázó ládás kombájnok népes táborában. Ez a rekord egyedülálló azóta is, hiszen 10,8 méteres vágóasztala és bekapcsolt szecskázója ellenére emellé 15,7 liter/hektár üzemanyag fogyasztás párosult. A kezelőt a rekordkísérletben a CEMOS AUTOMATIC finom érzékszervei vezérelték és tették azt fáradtságmentessé.
Természetesen a CEMOS AUTOMATIC csak egy a számos fejlesztés közül. Nagyon fontos, mert elvégzi a gépbeállításokat az optimális áteresztés és a cséplési minőség biztosításának érdekében. Megemlíthetnénk az újratervezett hajtásrendszert vagy a DYNAMIC POWER-t, amely a motorteljesítményt rugalmasan a betakarítási körülményekhez igazítja - kedvező fogyasztási paraméterek mellett.
Az érdemi rész mégis az APS SYNFLOW WALKER cséplőrendszer számlájára írható, amely 25% többletteljesítményre képes, és a hozzá párosított JET STREAM tisztítórendszerrel egyenletes, extrém nagy tisztítószél biztosítható a rostákon.
Az APS SYNFLOW cséplőrendszer elődjét az APS II cséplőszerkezetet váltotta 25 év hűséges szolgálat után. Elmondható, hogy a mérnökök alaposan mélyre ástak, és gyökerestől forgatták fel a korábbi rendszerek alapjait. Szembetűnő a 10 verőléces 755 mm átmérőjű cséplődob, valamint a cséplő és utóverő dobok között található 600 mm-es leválasztó dob. Maradtak a megszokott 1420 mm és 1700 mm-es cséplőszélességek, valamint az összes dob esetében a szinkronizált fordulatszámok, amelyek egyenes vonalú, terménykímélő és üzemanyag takarékos terményáramot biztosítanak. A cséplőszerkezet alatti kosárfelületek 25%-kal nőttek elődjeikéhez képest.

Az APS SYNFLOW cséplőrendszer egyediségét jellemzi a párhuzamos kosárállítás és a cséplőkosár előtt egy az anyagáramba behajtható dörzselem, amellyel a cséplőszerkezet agresszivitása finoman szabályozható a nehezen csépelhető toklászos termények esetén. A dörzselem kényelmesen a CEBIS-ből működtethető és CEMOS AUTOMATIC rendszerekbe integrálható.

A gyorsítókosár alatti szegmensek (sárga) továbbra is egyszerűen a kőgyűjtő vályún keresztül cserélhetőek. A cséplőkosár (kék) szegmens oldalról egyszerűen cserélhető. A cséplőkosár 60%-a benne marad a gépben és csak az első szegmens - amely a cséplőkosár 40%-a - cserélhető igény szerint. A magyarországi kivitelű gépekben korábbi tapasztalatok alapján lett megállapítva az alapfelszereltség, ezért csak nagyon extrém aratási körülmények vagy növénykultúrák esetén lesz indokolt a cséplőkosár szegmensek cseréje.

A gyorsítókosár alatti toklászoló lemezek manuálisan a gép mellől, a cséplőkosár alattiak a CEBIS-ből működtetve hidraulikusan felhajthatóak, igény szerint a CEMOS-ba integrálhatóak. Ezáltal a dörzsölési szakasz a termény érettségétől nedvességtartalmától függően egyszerűen, gyorsan és automatikusan változtatható.

A párhuzamos kosárállítás mellé természetesen a túlterhelés elleni védelem is az alapfelszereltséget gazdagítja. Túlterhelés esetén a kosarak elmozdulnak, majd egy hidraulikus nyomástárolónak köszönhetően visszatérnek eredeti helyzetükbe és a betakarítás kényelmesen folytatható.

A leválasztódob alatti kosár 2 pozícióban állítható úgy, hogy az arányos kosárállítás és a szinkronizált fordulatszám továbbra is megmarad. Állítása a gép jobb oldaláról egyszerűen elvégezhető.

A betakarítási körülményeknek és terményfajtáknak megfelelően a kezelő egyszerűen és gyorsan képes alkalmazkodni. Legyen szó száraz vagy nedves körülményekről, túlérett vagy zöldebb terményekről esetleg hosszabb szálú szalmaigényről.

Összefoglalva elmondható, hogy az APS SYNFLOW cséplőrendszer méltó örököse a korábban 25 évig rendületlenül teljesítő APS II cséplőrendszernek. A cséplőrendszer finomhangolása nagyon jól sikerült. A hidraulikusan behajtható dörzselem egyedisége, hogy a cséplőszakasz igénytől függően tovább növelhető és ezáltal a cséplőkosarat is jobban ki lehet nyitni. A cséplődob fordulatszáma 20%-kal alacsonyabb, amelynek következménye, hogy kevesebb a tört szem. A szinkronizált doboknak köszönhetően pedig optimális az anyagáram.

(x)

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

ARASZ Gazdálkodási Napló és Farm menedzsment! (x)

Az elmúlt évek tapasztalatait felhasználva az Arasz komoly segítség volt a Gazdálkodási napló és az EGN beadás követelményeinek való megfelelésben a gazdálkodások adminisztrációs terheinek csökkentésében.

EZT OLVASTAD MÁR?