Több pénzt kaptak az EU-tól a magyar gazdák

agrarszektor.hu
Az uniós agrárkifizetések csaknem felét csupán három ország - Franciaország, Németországé és Spanyolország - gazdálkodói kapják meg. Magyarországra több pénz jutott 2009-ben az előzőhöz képest - írja a Szabadföld.

Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!

Jelentkezzen vagy jelölje kollégáját, barátját, ismerősét a Portfolio Agrárdíjaira!

A decemberi Agrárszektor konferencián immár 11. alkalommal adjuk át 10 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!

2009-ben a magyar gazdálkodók már 683 millió eurón osztoztak az előző évi 543 millióval szemben - derült ki az Európai Bizottság által közzétett 2009-es pénzügyi adatokból. A legtöbben - a gazdálkodók 42 százaléka - legfeljebb 500 eurónyi támogatáshoz jutottak. 


Ez is jól szemlélteti, hogy milyen jelentős a törpegazdaságok, őstermelők száma az országban. Ugyanakkor 70 gazdaság félmillió eurónál is többre tarthatott igényt, további 340 termelő pedig 200-500 ezer euró között kapott. Összesen 185 ezer gazda, gazdálkodó jutott támogatáshoz Magyarországon.


Uniós szinten összesen 39 milliárd euró támogatást folyósítottak mintegy 8 millió gazdának. A legnagyobb részesedése Franciaországnak (8,2 milliárd euró), Németországnak (5,5 milliárd euró) és Spanyolországnak (5,1 milliárd) volt. Míg Franciaország az uniós össztámogatási keret több mint 20 százalékát kapja meg, addig Magyarország csupán az 1,75 százalékát.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Majd a mázsa megmondja! (x)

KWS repcehibridek: piacvezető stabilitás, modern genetika és kiemelkedő terméseredmények 2025-ben is.

EZT OLVASTAD MÁR?