Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A rendezvényre idén először konferencia előesttel is készülünk!
Regisztráljon most még EARLY BIRD áron!
Wall Street-i bankok segítenek a nemzetközi befektetők megkeresésében a Syngenta Group 65 milliárd jüan (9 milliárd dollár) értékű sanghaji tőzsdei bevezetése kapcsán, miután a kínai tulajdonú vetőmagóriás elnyerte a világ legnagyobb potenciális idei tőzsdei bevezetésének hatósági jóváhagyását.
Komoly bankok állnak a háttérben
A bankok, köztük a Citigroup Inc., az HSBC Holdings Plc, a JPMorgan Chase & Co. és az UBS Group AG azon dolgoznak, hogy külföldi befektetőket, köztük a tőzsdei bevezetés alapokat képviselő vásárlóit is bevonják. A tanácsadók megkeresték az európai és közel-keleti régiókban működő állami vagyonalapokat, hogy felmérjék érdeklődésüket – közölték a Bloomberggel nevük elhallgatását kérő informátorok.
A China International Capital Corp. és a BOC International Holdings Ltd. a Syngenta tőzsdei bevezetésének levezénylőiként közreműködnek a folyamatban. Bár a nemzetközi bankok némelyike nem kaphat hivatalos szerepet, valószínűleg bevonják őket a kibocsátásba, ha sikeresen tudnak néhány befektetőt hozni.
Az erről szóló egyeztetés még folyamatban van, és a részvényeladás részletei, beleértve a bankok felállását is, még változhatnak. A Citi, a JPMorgan, a Syngenta és a UBS képviselői nem kívántak nyilatkozni, míg az HSBC képviselője nem reagált azonnal a megkeresésekre.
Belépő a kínai parkettre
A Syngenta tőzsdei bevezetésében való részvétel - amely valószínűleg a világ idei legnagyobb tőzsdei bevezetése lesz - jelentős lehetőség lenne a globális bankok számára, amelyek évek óta próbálnak betörni a 10 billió dolláros kínai részvénypiacra. Az ottani IPO-piacot a helyi bankok és brókercégek uralják, amelyek a Bloomberg által összeállított adatok szerint az első 20 helyet foglalják el a ranglistán.
A Syngenta és tulajdonosa, a Sinochem Holdings Corp. legalább 2019 óta kezdett dolgozni a tőzsdei bevezetésen, két évvel azt követően, hogy a vetőmagóriást 43 milliárd dollárért felvásárolták Kína eddigi legnagyobb külföldi akvizíciója során.
Egy korábbi meghallgatást, amelyen a Syngenta a sanghaji Nasdaq-szerű Star tőzsdén való debütálásra vonatkozó kérelmét tárgyalták, márciusban hirtelen törölték, sokkolva ezzel a Syngenta vezetőit és tanácsadóit. A kérelmet visszavonták, majd májusban újra benyújtották a fő tőzsdére való bevezetés iránti kérelmet. A sanghaji tőzsde a múlt hónapban jóváhagyta a bevezetési terveket.
A vállalat a tőzsdei bevezetésből származó bevételt a magas színvonalú mezőgazdasági technológiai kutatásra, globális felvásárlásokra és hosszú távú adósságtörlesztésre, valamint üzleti bővítésre és fejlesztésekre kívánja fordítani - áll az előzetes tájékoztatóban.
A Syngenta árbevétele 9,2 milliárd dollárra emelkedett a március végével zárult három hónapban, és különösen erős volt a kínai tevékenysége, ahol az árbevétel 26 százalékkal, 3 milliárd dollárra ugrott az egy évvel korábbihoz képest.