Fontos dolgot közölt Nagy István a magyar dinnyékről: ezt jó tudni

Fontos dolgot közölt Nagy István a magyar dinnyékről: ezt jó tudni

MTI
Segítsünk a magyar termelőkön, és válasszuk a hazai dinnyét! - mondta az agrárminiszter a Facebook-oldalára feltöltött videójában. Nagy István szerint "ebben a kánikulában a legjobb döntés az, hogy válasszunk egy jó magyar dinnyét".

EXTRA EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Az agrárminiszter kifejtette, hogy a meleg miatt mintegy két héttel hamarabb értek be a magyar dinnyék, ami most piaci nehézséget, torlódást okoz, mert az árusítóknál még megtalálható a déli országokból Magyarországra érkezett maradék dinnyetermés is. A tárcavezető arra kér mindenkit, hogy tudatosan válassza a magyar dinnyét, "mert az biztos friss, egészséges és megfizethető". A dinnyekínálatról elmondta, hogy a választék rendkívül széles, "választhatunk magnélkülit, nagy és kis dinnyét, illetve piros- és sárgabélűt". A görögdinnyék mellett felhívta a figyelmet a "cukorédes" sárgadinnyékre is, amelyek között ananász- és cserepeshéjú dinnyék is kaphatók.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?