Megvan, mikor tér vissza a 25 fok Magyarországra: itt a friss előrejelzés

Megvan, mikor tér vissza a 25 fok Magyarországra: itt a friss előrejelzés

agrarszektor.hu
A legfrissebb előrejelzések szerint a jövő hét közepén jöhet az első nyári nap. Hétfőn és kedden sok lesz a felhő, saras eső is eshet, szerdára viszont kisüt a nap, és a hőmérséklet elérheti a 25 Celsius-fokot.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

A következő napokban erőteljes déli-délnyugati áramlás alakul ki Magyarország térsége fölött, emiatt melegedés várható, de ebben a melegedésben hétfőn és kedden a sok felhő és időszakos csapadék átmeneti megtorpanást okoz majd - írta meg az Időkép.hu. Ekkor ugyanis nedvesebb légtömegek érkeznek, csak kevés napsütés várható, többfelé az eső is eleredhet. Jelentős mennyiség nem várható, viszont a magasban az ország fölé érkező szaharai por saras eső formájában mosódhat ki a légkörből.

A tartósan borongós, csapadékos tájakon kicsivel 15 Celsius-fok alatt maradhatnak a maximumok, máshol 15-23 Celsius-fokra van kilátás. Szerdára a felhők távoznak, a napsütés veszi át a főszerepet. Jelentősen erősödik a nappali felmelegedés, délután elérjük a 21-26 Celsius-fokot, vagyis idén jó eséllyel április 16-a lesz az első nyári nap.

Csütörtökön még melegebb lehet, ekkor keleten 27-28 Celsius-fokot mutathatnak a hőmérők, ám délután nyugat, délnyugat felől záporokkal, zivatarokkal egy hidegfront közelítheti meg hazánkat. Nem kell azonban aggódni, ez a hidegfront nagy lehűlést nem hoz, a húsvéti hétvégén marad a kellemes meleg.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?