Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
Ahogy Európa több országában, Lengyelországban is átmeneti helyzetben van a hagymapiac: júniusban váltja a tavalyi árut az új termésből származó vöröshagyma. Az idei évben egy dolog biztosnak látszik: a piacok ellátottsága szűkös, és egyhamar nem is fog tovább javulni. Ennek oka, hogy az előző évi készletek szintje igen alacsony, és jelentős importra sem lehet számítani, sem keletről, sem pedig nyugatról, például Hollandiából, ahol máris kifogyóban vannak a készletek. Az időjárás sem kedvez egyelőre a fiatal vöröshagyma-állományok gyors növekedésének, így a kínálat bővülése belföldről sem várható - írta meg a FruitVeB.
Az ember azt gondolná, hogy ebben a helyzetben minden adott az árak emelkedéséhez, és tartósan magas szinten történő stabilizálódásához. Meglepő módon egyelőre nem ez a helyzet, mivel a nagybani piaci árak június közepén még mindig csökkenést mutatnak, de ennek elsődleges oka a jelentős mértékben visszaeső kereslet - a zsákos kiszerelésű tételek a május közepi 3 PLN/kg (285 Ft/kg) körüli szintről jellemzően a 2,2 PLN/kg (210 Ft/kg) körüli sávba csökkentek. Nagy kérdés, hogy a lanyha kereslet meddig lesz jellemző a piacokon, és az előző évekhez képest szűkös készletek miatt mikor alakul majd ki relatív túlkereslet, ellátási hiány, különösen úgy, hogy már most látszik, nincs kilátás a kínálat jelentős bővítésére - ebben az esetben minden tényező adott lesz az árak emelkedéséhez.