Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia
Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.
A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.
Kapcsolódik ahhoz a célkitűzéshez is, hogy a kétezer fő alatti települések szennyvízelvezetése és -tisztítása megoldott legyen, az ott élők életminősége javuljon - tette hozzá. Torma Andrea, Bánk polgármestere elmondta: a térségi beruházásra 5 milliárd 41 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyertek el a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program pályázatán, a projektet 541 millió forinttal támogatta a kormány, a beruházás konzorciumi vezetője az Építési és Közlekedési Minisztérium. A beruházás évtizedekre megoldja a szennyvíz biztonságos ártalmatlanítását és az egyre szigorodó környezetvédelmi határértékeknek való megfelelést - mondta a polgármester.
Bózvári József, a projekt tervezője közölte: Bánkon új, térségi eleveniszapos biológiai szennyvíztisztító telep létesül, és bővül a szennyvízcsatorna-hálózat. Tolmácson új csatornahálózat épül, amelybe valamennyi ingatlant bekötnek, Rétságon a hálózat rekonstrukcióját végzik el. A beruházások 2025 végére készülnek el. Balla Mihály, a térség fideszes országgyűlési képviselője közölte, nagy problémát oldanak meg, hiszen Tolmácson eddig egyáltalán nem volt csatornahálózat, Bánkon pedig veszélybe került a tó tisztasága.