Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A szociális tüzelőanyag-program részeként az állami erdészeti társaságok csaknem 3,5 milliárd forint értékben 2016 kistelepülés részére összesen mintegy 153 ezer köbméter tűzifát juttatnak el. Ennek legnagyobb része tölgy, akác, bükk, vagy egyéb kemény lombos, míg kisebb részben lágylombos tüzelő. A legtöbb igénylés, mintegy 28 ezer köbméter a Szabolcs-Szatmár-Bereg és Hajdú-Bihar vármegyékben gazdálkodó NYÍRERDŐ Zrt.-hez érkezett. Nagy mennyiséget, mintegy 26 ezer köbmétert biztosít az ország északkeleti hegyvidéki részében gazdálkodó ÉSZAKERDŐ Zrt. is - írja közleményében az Agrárminisztérium.
A szociális tüzelőanyag-program 13 éve indult útjára, és az ötezer főnél kisebb lakosságszámú településeken élő rászorulók tüzelőanyag felhasználásához járul hozzá. Ezalatt az időszak alatt az állami erdészeti társaságok több mint kétmillió köbméter, fenntartható módon kezelt erdőkből származó tűzifát biztosítottak az igénylő önkormányzatok számára. Az állami erdészeti társaságok a szociális tüzelőanyag-program mellett más kezdeményezésekkel is segítenek a rászorulóknak. Továbbra is lehetőséget biztosítanak a lakosság részére, hogy a vágásterületen maradt faanyagot, illetve a rőzsét ingyen összegyűjthessék. Ennek lehetőségére vonatkozó részletesebb felvilágosítással a területileg illetékes erdészetek szolgálnak.
Számos nemzetközi példa van a folyókban felhalmozódott uszadékfa hasznosítására is. Az Agrárminisztérium a társszervekkel egyeztetve vizsgálja az uszadékfa gyűjtésére és felhasználására vonatkozó lehetőségeket is. A cél, hogy a leginkább nélkülözők minél nagyobb számban és minél egyszerűbben tüzelőhöz jussanak.
Hazánkban az erdőgazdálkodás alapja a fenntarthatóság, a fakitermelés pedig a tervszerű gazdálkodás része, amit mindig az erdő megújítása követ. A hatósági engedéllyel rendelkező fakitermelések nem veszélyeztetik az erdők létét, nem csökkentik az erdők területét, és nem károsítják a természetet.