Tejtermék a gabona helyett az EU élelmiszersegély-programjában

agrarszektor.hu
Az Európai Unió által finanszírozott EU Élelmiszersegély Program a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) szervezésében valósul meg, amelynek keretein belül az EU-s forrásból előállított élelmiszereket magyar rászorultak részére juttatják el különféle, az MVH-val szerződött segélyszervezetek.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Az EU Élelmiszersegély-program 2012-es folytatásáról nemrégiben határozott az Európai Bizottság. Eszerint Magyarország továbbra is részt vehet benne, egy fontos változtatással: a gabona alapú termékek (liszt, tészta) helyett ismét visszatérnek a programba a tejtermékek, így a rászorulók számára újból lehetőség nyílik többek között UHT tej kiosztására is. Ez a termék nem igényel hűtést, több hónapig eltartható, így a tejtermékeket nélkülözőknek kifejezetten hasznos és tápláló.

Az EU idén jóval kevesebb intervenciós készlettel rendelkezik (amivel az élelmiszereket az EU fizeti), így az élelmiszerek mennyisége is csökkenni fog. A program továbbra is napirenden van, így az EU döntéseitől függ, hogy lesz-e további fejlesztés, változtatás, illetve hogy emelkedhet-e a kiosztott élelmiszerek mennyisége, és választéka bővülhet-e.

 

forrás: mvh.gov.hu

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?