Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!
Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
A szabálytalanságra a Dunakeszin működő Nagy Csibe Kft.-hez tartozó baromfivágóhíddal szemben levő helyiségben bukkantak: nem megfelelő higiéniai körülmények között, engedély nélkül vágtak baromfit, a rossz minőségű húst pedig kurkuma oldatba mártották, hogy kedvezőbb színt kapjon.
A Pest megyei élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság hatósági állatorvosai az itt talált 22 kilogramm kurkuma por felhasználását megtiltották, az összesen 1540 kilogramm vágott baromfit és belsőséget lefoglalták valamint elrendelték az ATEV által történő elszállítását és ártalmatlanítását. Az ugyanebből a vágásból származó 1274 kilogramm mennyiségű, már kiszállított vágott baromfi visszahívták és szintén ártalmatlanították.
Hasonló állapotokat és szintén kurkumával színezett, 999 kilogramm baromfit talált a hatóság, ahol az előbbi helyszínhez hasonlatosan járt el.
Az élelmiszerlánc-biztonsági és állategészségügyi igazgatóság váci kerületi főállatorvosa mindkét ügyben illegális vágóhelyen történő engedély nélküli élelmiszer-előállítás, baromfihús tiltott kezelése (festése) révén elkövetett élelmiszer-hamisítás miatt hatósági eljárást indított - közölte a NÉBIH.








 
				



 
		