Takarmányt venne Azerbajdzsán

agrarszektor.hu
A magyar exportőrökre is számítanának a Kaukázus-menti országban.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

Azerbajdzsánba is exportálhatnának takarmánygabonát a magyar vállalkozások, mivel a Kaukázus-menti országnak évi 2 millió tonna takarmányra van szüksége. Üzletek kínálkoznak az élőállatok export-importjában is.

Együttműködési megállapodásról tárgyalt Bahram Aliyev azeri mezőgazdasági miniszter-helyettessel Szakács Tibor és Bodnár Ferenc, az Új Piacok Kereskedőház (ÚPK) vezérigazgatója és vezérigazgató-helyettese - közölte az MTI. Kiderült, hogy Azerbajdzsánnak évi 2 millió tonna takarmányra van szüksége, és ennek beszerzésében számítanak a magyar kis- és középvállalkozásokra is.

Potenciális üzletet látnak az élőállat export-importban, illetőleg magyar húskészítmények (köztük vadhús) vásárlásában is. Aliyev kiemelte, hogy az állattenyésztéshez szükséges technológiákat is szívesen importálnák Magyarországról.

CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. március 30. 16:31