Nem az lesz, mint amit a kormány ígért?

agrarszektor.hu
A Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Országos Szövetsége (MOSZ) szerint a 2013-as viszonyítási alapon számítva 2014-2020 között a mezőgazdaság kevesebb pénzt kap, mint amennyit a kormány ígért - ezt a MOSZ elnöke mondta szerdán, Budapesten sajtótájékoztatón.

Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?

A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Nagy Tamás arról beszélt, hogy a MOSZ számításai alapján a kormány állításával szemben, miszerint 212 milliárd forint többlettámogatást kapnak a mostani uniós költségvetési időszak során a magyar mezőgazdasági termelők, mintegy 240 milliárd forint támogatás-csökkenéssel kell számolniuk a gazdálkodóknak.

A MOSZ elnöke úgy véli: nemcsak a közvetlen támogatásokra és a vidékfejlesztésre fordítható uniós forrás lesz kevesebb, hanem a nemzeti társfinanszírozás mértéke is.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Ezt figyeld a repcéden! (x)

A tél során a repce számos stresszhatásnak lehet kitéve, ezért a korai és alapos felmérés segít időben reagálni.

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 24. 14:24