MOSZ: nem kapták meg a járványkárosult gazdák a kártalanítást

MOSZ: nem kapták meg a járványkárosult gazdák a kártalanítást

agrarszektor.hu
Egyelőre sem a bértámogatáshoz, sem a teljes kártalanításhoz nem hozták meg a megfelelő jogszabályokat, ezért a MOSZ szerint hiába ígért segítséget az agrárminiszter, egyelőre nem kapták meg a pénzt a száj- és körömfájás miatt kárt szenvedett termelők.

Hogyan juthatunk agrártámogatásokhoz 2026-ban?

A Portfolio Csoport Agrárium 2026 Konferenciája a tavasz egyik legjelentősebb agrárszakmai eseménye. Olyan évindító jellegű rendezvény, amely arra törekszik, hogy bemutassa mindazokat a lényeges szabályozási, piaci, támogatási, finanszírozási és jövedelmezőségi változásokat, amelyek meghatározzák az agrárgazdasági szereplők tevékenységeit 2026-ban. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők, ökogazdák, fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

- nyilatkozta a Mezőgazdasági Szövetkezők és Termelők Szövetsége (MOSZ) az RTL Híradónak. Az összeállításból ugyanakkor kiderül: holnapra egyeztetésre hívta a kormányhivatal az érintetteket. A MOSZ szerint hiába ígért segítséget az agrárminiszter, egyelőre sem a bértámogatáshoz, sem a teljes kártalanításhoz nem hozták meg a megfelelő jogszabályokat.

Koncz Máté, a MOSZ elnöke az RTL-nek elmondta: ez a szabályrendszer a sertés- és baromfitartók esetében rendelkezésre áll, ám a szarvasmarhatartóknál nem, vagyis a rendelet a jelen formájában nem teszi lehetővé a teljes kártalanítást. Hozzátette: további probléma, hogy a bérgarancia-alapból csak a fizetésképtelen cégeket lehet az érvényben lévő szabályok szerint támogatni.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Ezt figyeld a repcéden! (x)

A tél során a repce számos stresszhatásnak lehet kitéve, ezért a korai és alapos felmérés segít időben reagálni.

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. február 24. 14:24