Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!
Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
A Hortobágyi Halgazdaság 1916 óta gazdálkodik a Hortobágyon. 5000 hektrányi tófelület és mintegy 700 hektárnyi mezőgazdasági terület tartozik hozzá. A társaság az 1167/2019. (III. 27.) Korm. határozat értelmében a Halgazdálkodási Operatív Program keretében 176 millió 150 ezer forintot kap a kormánytól, hogy a következő célokhoz szükséges önerőt felmutathassa:
1. a halkeltető üzemem felújítására, valamint eszközbeszerzésre;
2. eszközbeszerzésre a tavak vízminőségének folyamatos és azonnali eredményt mutató ellenőrzéséhez;
3. a halfeldolgozó üzemem felújítására, a technológia fejlesztésére.
A kormány felhívja a nemzeti vagyon kezeléséért felelős tárca nélküli minisztert, hogy a Magyar Nemzeti Vagyonkezelő Zrt. útján gondoskodjon az állami tulajdonban lévő halgazdaság támogatási kérelmeihez szükséges önerő biztosításáról. Tekintve az 50 százalékos támogatási intenzitást, a beruházás volumene mintegy 340 millió forintot tehet ki.
