A közelmúltban gyanúsítottként hallgattak ki egy 39 éves szakcsi férfit, aki részben beismerő vallomást tett: elmondta, hogy valóban többször megszegték a vadászati szabályokat. Előfordult, hogy átadta a fegyverét, és más lőtt ki több vadat, máskor meg csak ő vadászott ott, ahol nem volt tag, és "kilövési csomagot" sem váltott; néha hárman, máskor ketten vadásztak. Volt, hogy csak egy vadat ejtettek el, máskor két-három szarvast is kilőttek egy-egy este, a zsákmányt vagy eladták vagy egymás között osztották szét - áll a rendőrségi közleményben.

Újra lecsapott a medve a szomszédban: durva, ami történt
Két héten belül másodszor támadt emberre medve a Beszterce-Naszód megyei Bükkös (Bichigiu) településen.










