GeoP-Mobil – nálunk van a kulcs a talaja foszforkészletéhez
Szerves és szervetlen foszforfeltáró (mineralizálás és oldás) talajoltó készítmény
Szerves és szervetlen foszforfeltáró (mineralizálás és oldás) talajoltó készítmény
Már a talaj képződése is elképzelhetetlen biológiai aktivitás nélkül és ez a talaj korának előrehaladtával sem változik.
A talajromlás és az erózió világméretű probléma, aminek okai lehetnek természetesek és emberi hatásra kialakultak egyaránt.
A 21. század degradálódó, romló talajainak legújabb oltó „vakcinája” a légköri szén-dioxidból BSC-réteget – Biological Soil Crust – képző talajalgák
Ami a talaj termékenységét adja és amitől a talaj valóban talaj, az a szerves anyag.
Vajon mely talajtulajdonságok azok, melyek jelentősen befolyásolják a növénytermesztést?
A karbamid világszerte elterjedten használt műtrágya, 46% nitrogéntartalmával a szilárd készítmények közt a legkoncentráltabb.
A mikrobiológiai készítményekkel végzett talajoltás különösen nagy segítséget jelenthet a nehéz piaci körülmények közt termelő gazdálkodók számára.
A folyamatosan változó gazdasági környezet, a jelentősen megemelkedett üzemeltetési költség és inputanyagárak, az időjárási szélsőségek gondolkodásra késztetik a gazdálkodókat.
Modern talajművelő munkagépek 3 év gyártói garanciával, reális áron!
Ha növénytermesztés, akkor a termésbiztonság a legfontosabb kérdések és feladatok között szerepel.
Napjainkban egyre több kutatási és mérési eredmény számol be arról, hogy termőföldjeink állapota évről évre romlik.
Az esszenciális növényi tápanyagok közül a foszfor a legnehezebben felvehető elem, ugyanakkor a nitrogén után a növénytermesztés sikerességét leginkább meghatározó tápanyag
Megjelent a Talajtorna 2024 kiadvány, praktikus szakmai tanácsokkal és könnyen elsajátítható elméleti tudnivalókkal a talaj egészségéről.
A talaj egy fizikai, kémiai és biológiai közeg, ami növényvédelmi szempontból különös fontossággal bír.
„Olyan mélyen, amennyire szükséges és olyan sekélyen, amennyire lehet”
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.