Sztrájkolnak a dolgozók Csányi cégénél - Durvul a bérvita

agrarszektor.hu
Leállt a Csányi Sándor OTP elnök-vezérigazgató tulajdonában lévő Pick Szeged Zrt. pécsi gyára, mivel a dolgozók határozatlan idejű sztrájkba kezdtek. A vállalat többi telephelyén - Szegeden, Baján és Alsómocsoládon - viszont folyik a termelés.

EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!

A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára. 

Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!

Ma reggel hat órától teljes, határozatlan idejű sztrájkba kezdtek a Pick Szeged Zrt. pécsi gyárának munkavállalói - jelentette be Mózes Tibor, a Liga Szakszervezetek szervezési osztályának vezetője. A húsipari cég Csányi Sándor tulajdonában van.

A mostani akciót a február 10-én megtartott egyórás figyelmeztető sztrájk után hirdették meg. A konfliktus elsősorban azért alakult ki, mert a cégnél drasztikusan növelték a teljesítményt. A Liga Szakszervezetek szerint korábban 3200 darab félsertést kellett feldolgozni egy műszak alatt, ma már 3600 darabot, néha még többet. A pluszteljesítményért azonban nem fizetnek, ezért elégedetlenkednek a dolgozók.


MTI fotó: Lendvai Péter

A munkabeszüntetésben mintegy 200-an vesznek részt, és a pécsi gyár teljesen leállt. A szakszervezet szerint tovább fokozza a feszültséget, hogy a csontozóban azon a szalagon, ahol a Pick munkavállalói dolgoznak, a cég bérmunkásokat is foglalkoztat, akik magasabb bért kapnak, mint a jóval nagyobb tapasztalattal rendelkező munkavállalók. A Liga bejelentette, hogy az üzemen belül a csomagolórészleget is érinti a probléma, hiszen a feldolgozott áruval ők dolgoznak. Így a csütörtökön kezdődött munkabeszüntetéshez már az ottani kollégák is csatlakoztak.

Az agrárszektor.hu úgy értesült, hogy a Pick Szeged többi telephelyén - Szegeden, Baján és Alsómocsoládon - folyik a termelés.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Egy technológiai csomag - Számtalan előny (x)

‎Soha nem volt ilyen egyszerű kipróbálni a navigációt és elindulni a precíziós gazdálkodás felé. A gép korától és márkájától függetlenül a John Deere megoldásával most beléphet a precíziós világba.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?