Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A gyümölcsök, zöldségek, virágok és élő növények termelőinek és exportőreinek spanyol szövetsége, a Fepex legfrissebb adatai szerint februárban a zöldségértékesítés volumene 7 százalékkal 648 985 tonnára nőtt, és a bevétel 14 százalékkal 708,1 millió euróra emelkedett. A paradicsomkivitel 13 százalékkal 118 353 tonnára emelkedett, míg az exportérték 22 százalékkal bővülve 135 millió eurót tett ki. Paprikából 6 százalékkal szállítottak többet külföldre, és a 145 millió eurós bevétel 12 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbi szintet.
A gyümölcsök közül februárban főleg citrusféléket és földiepret exportáltak a spanyol gazdák, ám miközben a gyümölcsexport volumene 9 százalékkal 545 765 tonnára nőtt, az exportérték 4 százalékkal 563 millió euróra csökkent. Az idei január-februári hónapokban a spanyol mezőgazdasági friss termékek exportja mennyiségben mérve 8,7 százalékkal 2,5 millió tonnára nőtt, a kéthavi árbevétel pedig 5,5 százalékkal 2,63 milliárd euróra emelkedett.











