A miniszterjelölt beszélt arról is, hogy az innováció és a digitális átállás kiemelt szerepet kapna a gazdaságfejlesztésben. Egy országos innovációs stratégia kidolgozását tervezi az innovációs tárcával közösen, amelyben hangsúlyos szerepet kapna a mesterséges intelligencia fejlesztése és alkalmazása. Véleménye szerint Magyarország ezen a területen lemaradásban van, ezért az AI és a digitalizáció kulcsfontosságú lehet a versenyképesség javításában. Emellett kiemelte a lakossági energiahatékonyság fejlesztésének fontosságát is, mivel a magyarországi lakóingatlanok állapota továbbra is jelentős korszerűsítéseket igényel.
Az árrésstop jövőjével kapcsolatban korábban Raskó György is megszólalt, aki szerint a későbbiekben lehetőség nyílhat az intézkedés fokozatos kivezetésére. Elképzelése szerint ezt össze lehetne kapcsolni az alapvető élelmiszerek áfájának 5 százalékra csökkentésével, miközben a kereskedők az ebből származó előnyt továbbadnák a fogyasztóknak. Kapitány István ugyanakkor úgy fogalmazott, hogy egyelőre számos gazdasági és szerződéses kérdést kell áttekinteni, mielőtt felelős döntés születhetne az árrésstop és a különadók jövőjéről.












