Március 19-én jön a tavasz meghatározó agráreseménye: Agrárium 2025
A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.
Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre!
A bejelentés egy nappal követte Francois Hollande elnök tervét, mely szerint stratégiai élelmiszertartalékok világszerte történő létesítésével lehetne elejét venni az egyre sűrűbben fenyegető élelmiszerhiánynak, illetve mód nyílna az élelmiszerárak kordában tartására. Mindkét tervezet mozgatórugója az attól való félelem, hogy újra megismétlődik a 2007/2008-as élelmiszerválság, aminek lehet is némi alapja ha azt nézzük, hogy négy éven belül már harmadszorra szöknek az egekbe az árak.
Mint ismeretes, idén az USA-ban több mint fél évszázada nem tapasztalt, illetve a világ más kulcsfontosságú termőterületein is elhúzódó szárazság miatti gyenge aratás ad okot aggodalomra. A legelterjedtebb, azaz olajos magvak és gabonafélék felhasználásával készülő bioüzemanyagok termőterületei az élelmiszeripari célra szánt termények rovására növekednek, nem kis mértékben a jelentős igénybe vehető támogatásoknak köszönhetően. A kormányülésről készült jegyzőkönyv szerint Franciaország 7 százalékban tervezi maximalizálni a növényi alapú bioüzemanyagok használatát, ami gyakorlatilag megegyezik a jelenlegi szinttel.
A stratégiai tartalékok ügyében kétséges, hogy a francia elnök meg tudja-e győzni roppant költséges tervének szükségességéről a legjelentősebb termelőknek számító USA-t és Kínát, egyelőre Olaszország jelezte támogatását.