Winkler Robi szerint ez a szexi és menő szakma

agrarszektor.hu
Winkler Robi kisiskolásoknak mutatta meg, hogyan kell csúcstechnológiás traktorokat vezetni. A Totalcar műsorvezetője a "Legyél te is mezőgépész!" program keretein belül a bajai pályaválasztási napon ismertette meg a gyerekekkel a 280 lóerős monstrumokat. A gyorstalpalón Robi azt sem titkolta, hogy egyszer már okozott egy kisebb felfordulást egy permetezőgéppel.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

 

 

"Szívesen foglalkoznék mezőgazdasággal. Már a Totalcarban is mindig én voltam a traktoros srác" - mondta Winkler Robi. Az ismert tévés személyiség szívéhez kisgyerek kora óta közel áll az agrárvilág, ezért is tartja fontosnak, hogy a most pályaválasztás előtt állók is bepillanthassanak ebbe. "Ezek a traktorok már nem azok a veterán gépek, amikre emlékszünk. Nagyon sok mindent tudnak és könnyű őket kezelni. Ha valakit alapvetően csak az informatika érdekel, az is megtalálhatja az útját mezőgépészként. Ez egy nagyon menő és szexi szakma."

Válaszokat akar a hazai agrárszektor legégetőbb kérdéseire? Kivételes kapcsolatépítési lehetőségeket keres az agráriumban és az élelmiszeriparban?
Jelentkezzen most a Portfolio kétnapos agrárkonferenciájára!
Agrárszektor 2016: két nap, 70 előadó, 800 résztvevő, és a magyar agrárszektor legforróbb témái


A közelmúltbeli bajai pályaválasztási napon igazi csúcsgépeket próbálhattak ki Robival a gyerekek, akik így belekóstolhattak abba is, milyen érzés egy 280 lóerős monstrummal mutatványozni. "Az alig 14 éves lányok is simán elvezették ezeket a 14 tonnás gépeket. Volt, akinek még azt is hagytam, hogy beparkoljon a sátrunk mellé. Egytől egyig mindenki nagyon ügyes volt" - mesélte Robi, akivel pont Baján történt tavaly egy kisebb baleset: egy forgatás alkalmával ugyanis egy permetező traktorral betörte a stábautó üvegtetejét. "Amikor elindultam, az operatőrre figyeltem, azt hittem, a kocsi még messzebb van. Hogy is fogalmazzak… kicsit szellős volt a hazautunk."

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Milyen fűnyíró kell nagyobb kertbe vagy gazdaságba? (x)

Elektromos, benzines, netán traktor? A megfelelő eszközt nem könnyű megtalálni, de ha sikerül, akkor az megkönnyíti a munkát, ráadásul gyep állapotát és a kert használhatóságát is meghatározza.

Támogatott tartalom

Paci® a gyompusztító (x)

A kalászosokban elkezdtek kelni a gyomok, így a gyomirtás aktuális kérdéssé vált. A gyomirtó szerek kiválasztásánál viszont több szempontot kell figyelembe venni.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?