Rangos agrárdíjak az Agrárszektor Konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 12. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A december 4-5-i kétnapos rendezvényen immár 10. alkalommal adjuk át 9 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen szeptember 15-ig!
Andreas Huber elmondta, hogy a precíziós mezőgazdaság egyaránt hozzájárul a gazdálkodás jövedelmezőségéhez és a fenntartható mezőgazdasághoz egyaránt. A Corteva Agriscience EMEA-régió Integrált Szántóföldi Tudományok részlegének vezetője erről az EBRD által szervezett "Az adatvezérelt hatékonyság és fenntarthatóság a precíziós mezőgazdaságban" című webináron beszélt, amelyre 2020. november 11-én került sor.
Andreas Huber kifejtette, hogy a digitális technológiának kulcsszerepe van abban, hogy biztosítani lehessen a globális élelmiszertermelés elvárt növekedését anélkül, hogy növelni kelljen a művelésbe vont földterületek nagyságát a biodiverzitás kárára. Jóllehet, egyre több gazdálkodó alkalmaz precíziós technológiát gazdálkodásának optimalizálására, még mindig tartja magát az a nézet, hogy ez a technológia csak a nagy gazdaságok számára lehet hasznos. A precíziós gazdálkodás segítségével egzakt módon meghatározott inputokkal érhető el a növények hozampotenciáljának maximalizálása, mondta a szakember, hozzátéve, hogy ez biztosítja a stabil termést és csökkenti a mezőgazdaság károsanyag kibocsátását.
- jelentette ki Andreas Huber.
A precíziós technológia az üvegházhatású gázok kibocsátásának csökkentésében is fontos szerepet fog játszani a mezőgazdasági területeken. A szakember elmondta, hogy a Corteva a gazdaságok szén-dioxid-egyensúlyának számszerűsítésére szolgáló rendszereket tesztelését kezdte meg a Granular gazdálkodás irányítási szoftverével. Az Egyesült Államokban már több gazda is értékesíthetett karbonkrediteket a szén-dioxid-piacon a negatív CO2-mérlege alapján, amit ezzel a rendszerrel számszerűsítettek.
Andreas Huber hozzátette, hogy különösen fontos továbbfejleszteni ezt a technológiát és a segítségével olyan globális kihívásokra keresni a választ, mint az üvegházhatású gázok kibocsátása, a víz minősége és a biodiverzitás csökkenése. Ahogy fogalmazott, ha a globális hozamok az 1992-es szinten maradtak volna, mostanra több földterületet kellett volna bevonni a termelésbe, hogy kielégítsék az egyre növekvő élelmiszerigényt. Ha nem lett volna technikai fejlődés 1992 óta, további földterületeket kellett volna keresnie az emberiségnek, hogy megtermelje azt a mennyiségű búzát, amit jelenleg elfogyaszt. A technológia segített abban, hogy a mezőgazdaság további expanziója ne menjen a természeti területek rovására, és a következő években újabb lépést kell tenni a mezőgazdaság termelékenységének növelése érdekében.
A Corteva Agriscience ebben az évben tette közzé a 2030-ig szóló Fenntarthatósági Céljait, amelyek a mezőgazdaság alkalmazkodóképességének növelését célozzák. A következő 10 évben a társaság olyan eszközökkel és képzésekkel segíti a gazdálkodókat, amelyek segítenek a hozam stabilizálásában, az inputok optimalizálásában és az éghajlatváltozással szembeni tolerancia javításában. Ugyancsak a stratégia részét képezi a talajegészség, a vízgazdálkodás és a biodiverzitás.
A Corteva célkitűzései támogatják és védik az élelmiszer-előállítási rendszerben dolgozókat és a szélesebb értelemben vett mezőgazdasági közösség tagjait. A saját üzleti tevékenységén belül a társaság elkötelezett abban, hogy innovációs erőfeszítéseket tegyen a fenntarthatóság érdekében, kialakítja klímastratégiáját, fenntartható csomagolást használ, és a társaság telephelyein a fenntarthatósági törekvések erősítésére összpontosít.