Svájci cég menti meg a makói hagymát

agrarszektor.hu
A svájci Givaduan cég élesztheti újra a makói hagymatermesztést, új munkahelyek teremtődnek.

A világ vezető illatanyag- és ételízesítő gyártó cége, a svájci Givaduan veszi kezei közé a makói hagyma ügyét: az ipar legkorszerűbb, osztályelső üzemét építi fel Makón - nyilatkozta a Kossuth Rádiónak Karkas Mihály gyárigazgató.

A terv szerint a cég új gyára előre feldolgozott alapanyagokat vásárol majd a környékbeli gazdáktól, akikkel szerződésben áll majd. Tehát ezentúl újdonság lesz, hogy nem elég megtermeli, fel is kell tudni dolgozni a hagymát. A beruházás mintegy háromszáz új munkahelyet biztosít majd a környékbelieknek.

A jövőre induló gyár vezetője és a beszerzési igazgató kedden beszállítói fórumra hívta a térség gazdáit és vállalkozóit - írja az mr1-kossuth.hu

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – tíz éve első a repcetáblákon*, első az innovációban! (x)

Az utóbbi évek különös kihívások elé állították a repce termesztőket. Míg 10 évvel ezelőtt a termésszint növelése állt a középpontban, mára a termésbiztonság, a kockázatok minél jobb kezelése és ezek által a gazdaságos termesztés fenntartása a célkitűzés.

EZT OLVASTAD MÁR?