A szerb tengeri is megszenvedi az aszályt

MTI
Szerbiában csaknem negyedével csökken a kukorica hozama a hetekig tartó csapadékmentes hőség miatt.

Vukosav Sakovic, a szerb búzatermelők és exportálók szövetségének vezetője szerint az év második felében az élelmiszerek drágulását okozhatja, hogy a sok helyütt hetekig tartó 40 fok körüli hőség miatt a kukorica hozama mintegy 25 százalékkal csökken. A szakértő becslése szerint az idei kukoricatermés 6 millió tonnára eshet a tavalyi 8 millió tonnáról.

Vukosav Sakovic hozzátette, hogy a búza jobban bírta a meleget, 2,4 millió tonnát takarítottak be belőle, ami 1,7 százalékkal több a tavalyinál.

A szerb gazdaságban a mezőgazdaságnak nagy a súlya, a GPD mintegy 9,1 százalékát adja, az exportnak pedig 21 százalékát. Az idei első hat hónapban Szerbia 1,4 milliárd dollár értékben exportált mezőgazdasági termékeket.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

KWS – tíz éve első a repcetáblákon*, első az innovációban! (x)

Az utóbbi évek különös kihívások elé állították a repce termesztőket. Míg 10 évvel ezelőtt a termésszint növelése állt a középpontban, mára a termésbiztonság, a kockázatok minél jobb kezelése és ezek által a gazdaságos termesztés fenntartása a célkitűzés.

EZT OLVASTAD MÁR?