Ez a csodanövény szinte minden kertben ott van: ingyen van, aranyat ér
A tölgyfazuzmó különleges élőlény, mert valójában nem moha, hanem egy alga és egy gomba szimbiózisa.
Az ízletes kucsmagomba a tömlősgombák törzsébe tartozó csészegombák rendjén belül a kucsmagombafélék családjába sorolt gombafaj. Külleme nagyon jellegzetes.
Az ízletes kucsmagomba jellemzői
Az ízletes kucsmagomba a süveg (kucsmagombáknál nem kalap van) báránybőr kucsmára emlékeztető kinézetéről kapta a nevét. A süveg gyűrött vagy méhsejtszerű, az üreges tönkkel részben vagy egészben összenőtt. Áprilisban jelenik meg bokros, erdős élőhelyén az "igazi", az ízletes kucsmagomba, valamint a hegyes kucsmagomba, amik már kevésbé gyakoriak, viszont finomabb ízűek. Az ízletes kucsmagomba süvege tojásdad, a lép sejtjeihez hasonlóan barázdált, színe fehéres-szürkésbarna, őzbarnának is mondják.
Felszíne nem különül el élesen a tönktől. A süveg és a tönk is belül üreges (együregű). Spórái fehérek, vagy halvány sárgák, magassága elérheti akár a 20 cm-t is. Az ízletes kucsmagomba tönkje aránylag rövid, 4-12 cm magas, 4-8 cm széles, fehér vagy kissé sárgásfehér. Felülete lisztes-poros, gödrös vagy ráncos, belül a süveggel összefüggően teljesen üres. Egyike a legtöbbre becsült ehető gombáknak.
A tölgyfazuzmó különleges élőlény, mert valójában nem moha, hanem egy alga és egy gomba szimbiózisa.
A mikorrhiza gombák a növényekkel közös tápanyagfelvétellel segítik egymást, növelve a terméshozamot és a talaj egészségét.
A magyarországi gombatermesztés az agrárgazdaság egyik különleges ágazata, amely jelentős mértékben hozzájárul a hazai mezőgazdasági termeléshez.
Óvatosságra inti a gombaszedőket a Budakeszi Vadaspark, tömegével jelentek meg a gyilkosgalócák a hazai erdőkben.
Drasztikusan megemelkedtek a gombamérgezési események az egész ország területén.
Mivel igen értékes, érdemes lehet szarvasgombát gyűjteni itthon, de nem árt jó néhány dologgal tisztában lenni a nagy "vadászat" előtt.
A „növényvakság” egy létező jelenség, mely szerint az emberek többsége nem ismeri a környezetében élő növényeket.
Együttműködés nélkül nincs sok esélye a magyar vetőmag-nemesítőknek, -előállítóknak és -forgalmazóknak.
Az AVHGA ügyvezető igazgatója szerint a pályázatok jelentős felívelést hoznak az agrárhitelezésben.
A sütőtök karakteres íze miatt kedvelt, főkén télen fogyasztott zöldségnövényünk, ám ennél még több is.
A 19. századi drasztikus csökkenést követően 2010-re már meghaladta a 7000 kocás létszámot a mangalica tenyészállatok száma.