Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A kontinens minden részéről származó, több mint 1.200 gabona- és takarmányösszetevő minta összegyűjtése és elemzése után mostantól elérhető a teljes Alltech 2024-es betakarítási jelentés. Az Alltech Hungary jelentés tartalmazza, hogy az év eleji erős esőzések és a késői aszályok kombinációja sajátos kihívások elé állította a közép- és délkelet-európai növénytermesztőket. Emellett leírja, hogy
- Közép- és Délkelet-Európában ismét aggodalomra ad okot a kukorica aflatoxinszintje, ez egy olyan kihívás, amellyel a tejtermelőknek tisztában kell lenniük.
- A kis szemű gabonákban a tavalyi évhez hasonlóan az árpa mutatja a legnagyobb kockázatot a B típusú trichotecének magasabb szintjével, mint amit a búzában látunk.
- Bár az emerging mikotoxinok továbbra is az egyik legelterjedtebb csoport, a deoxinivalenol (DON) jelenti a legmagasabb kockázati szintet.
- A fűszilázsoknál a penicillium mikotoxinok jelentik a kockázatok túlnyomó részét, míg a kukoricaszilázs esetében a B tipúsú trichotecének megnövekedett szintje okozza a nagyobb kockázatot. Végső soron azonban a mikotoxin-kockázat az állatfajoktól és csoportoktól, valamint a kész takarmány mikotoxin-koncentrációitól és kombinációitól függ.