Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A konferenciára idén először 0. nappal is készülünk!
Regisztráljon most még EARLY BIRD áron!
A megyében a 29 550 hektárt meghaladó termőterület csaknem 60 százalékán végeztek a kukorica betakarításával, a hektáronkénti átlaghozam 8,6 tonna - jelezte Süle Katalin. Hozzátette, hogy az esőzések miatt a gazdálkodók leálltak a betakarítással, de minőségi problémák eddig nem fordultak elő, és abban bíznak, hogy az időjárás később sem okoz kárt a kukoricatermésben. A napraforgó minősége és olajtartama is megfelelő, a 7649 hektáron termesztett napraforgó hektáronkénti átlaghozama 2,85 tonna volt.
Az őszi vetések nagy része már befejeződött, csak azok a területek vannak hátra, ahol a kukorica betakarítása után szeretnének még vetni. Zala megyében a teljes vetésterület 110 ezer hektár: az őszi és a tavaszi vetések tervezett nagysága 43-43 ezer hektár, a terület többi része az állandó kultúráké, egyebek közt a lucernáé, illetve parlag. Az őszi káposztarepcét 16 110 hektáron, míg az őszi árpát csaknem 3 ezer hektáron vetették el. Az őszi búza vetésterülete közel 21 ezer hektár, 150 hektáron rozs, 1380 hektáron pedig tritikálé került a földbe.
A repce vetések jól fejlettek, nagy részüket már regulátorozták a gazdák, hogy a levélzet helyett a gyökérzet és gyökérnyak erősödjön. Az eljárás egyben gombaölő szeres kezelés is, a terület nagy részén már szükség volt a rovarkártevők elleni védekezésre. A párnapos csapadék hatására az őszi kalászos vetések már kizöldültek.