Már csak néhány napig jelentkezhet a Portfolio agrárdíjaira!
A Portfolio Csoport az idén 12. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A december 4-5-i kétnapos rendezvényen immár 10. alkalommal adjuk át 9 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen szeptember 15-ig!
Rengeteg importőr érdeklődött nálunk, de csaknem az összes hagymánkat eladtuk már. Igen jelentős méreteket ölt a globális hagymahiány, több ország is exportkorlátozásokat vezetett be, például Dél- és Közép-Amerikában, Pakisztánban, és most már Marokkóban is ilyen korlátozás van érvényben. Megpróbáltuk Új-Zélandról pótolni a hiányzó mennyiségeket, de a katasztrofális vihar pont a legnagyobb termőtájakat sújtotta. Peruból a politikai helyzet (szükségállapot, zavargások) miatt kapunk kevesebbet, Kína pedig igaz, hogy még nagy mennyiségben exportál, de ez is kevésnek tűnik a világpiac igényeihez képest. Úgy tűnhet, hogy a spanyol termelők az idei magas árak miatt nagyot kaszálnak, valójában azonban igen alacsony haszonkulccsal tudunk csak dolgozni a megemelkedett termesztési költségek miatt.
Hollandia után Spanyolország az Európai Unió második legnagyobb hagymatermesztő országa, Kasztília-La Mancha pedig a legfontosabb körzet: ebben a Madridtól délre és keletre elterülő régióban termelik meg a spanyol hagyma 60%-át - írja a FruitVeB. A 2021-es évben betakarított 1,56 millió tonnával szemben az idei szezonban mindössze 1,2 millió tonna hagymát sikerült a raktárakba beszállítani, de hasonló volt a visszaesés mértéke Hollandiában (1,78 után 1,49 millió tonna), Franciaországban (580 után 511 ezer tonna) és az Egyesült Királyságban (460 után 350 ezer tonna) is. Európában a jelentős termelők közül csak Lengyelország (617 után 644 ezer tonna) és Ausztria (163 után 170 ezer tonna) úszta meg komolyabb visszaesés nélkül.