Erős kijelentést tett Oroszország a fekete-tengeri gabonaszállításról

Erős kijelentést tett Oroszország a fekete-tengeri gabonaszállításról

agrarszektor.hu
Oroszországnak nem áll érdekében a fekete-tengeri gabonamegállapodás meghosszabbítása. Erről az orosz mezőgazdasági miniszter beszélt, aki arról is beszámolt, hogy az ország a vevői számára továbbra is exportálni fogja a gabonáját.

Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!

Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!

Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén! 

Oroszországnak nem áll érdekében a fekete-tengeri gabonamegállapodás meghosszabbítása - jelentette vasárnap a RIA hírügynökség Dmitrij Patrusev orosz mezőgazdasági miniszterre hivatkozva. A miniszter hozzátette, hogy ez nagyrészt politikai döntés, de Oroszország továbbra is exportálni fogja gabonáját, hiszen megvannak a vevői - írta meg a Reuters.

Gabonaexportunk volumene, figyelembe véve a gabonaüzlet lezárását, semmiképpen sem csökkent, sőt kissé nőtt

- mondta Dmitrij Patrusev.

Oroszország júliusban lépett ki abból a megállapodásból, amely lehetővé tette Ukrajna számára, hogy biztonságosan exportálhasson gabonát a fekete-tengeri kikötőiből. Oroszország szerint azért lépett ki az üzletből, mert a megállapodás nem szállított gabonát a legszegényebb országoknak, és mert továbbra is akadályokba ütközik a saját gabona- és műtrágyaexportja.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?