Olyan hideg lesz, amilyen már rég volt Magyarországon: érkezik a fagy

Olyan hideg lesz, amilyen már rég volt Magyarországon: érkezik a fagy

agrarszektor.hu
Továbbra is folytatódik az átlagosnál több fokkal hidegebb levegő beáramlása észak, északnyugat felől. Ez a hidegebb levegő éjjel átmenetileg nyugalomba kerül, az ég a legtöbb helyen kiderül, csupán keleten maradhat felhősebb, és ott fordulhat elő egy-egy zápor péntek reggel. A szél is veszít erejéből. -2, -3 fok lehet a fagyzugokban északon

Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia

Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.

A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.

Mindezek együttes hatásaként jócskán le fog hűlni a levegő, talaj mentén többfelé fagyhat, kétméteres magasságban pedig főként az Északi-középhegység völgyeiben és a fagyzugokban várható, hogy fagypont alá csökken a hőmérséklet, az északi völgyekben akár 2-3 fokkal is. Ezt a hőmérsékletet a már kiültetett palántákban sajnos könnyen károkat okozhat, ha tehetjük védekezzünk a fagyok ellen! Hétvégén már úgy tűnik, kevesebb helyen kell fagytól tartani a hajnali órákban. Szombat reggel főként a derültebb déli és keleti, míg vasárnap hajnalban a nyugati tájakon fordulhat elő néhol gyenge fagy - írja az Időkép.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
EZT OLVASTAD MÁR?