Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
A gazdálkodók számára a hatékony védekezés első lépése az ősszel csírázó különböző gyomok azonosítása, mivel az egyszikű gyomok kiirtása, amelyek csírázáskor csak egy sziklevelet hoznak, teljesen más stratégiát igényel, mint a kétszikű gyomoké, amelyek magja csírázáskor két sziklevelet hajt ki és az ellenük való védekezés már kora ősszel megkezdődhet. A gyomfelismerés során segítségükre vannak olyan határozó jegyek, amelyek ismeretében könnyebb a beazonosítás. Ilyen például a levéllemez színe, a hegyesedő vagy tompa levélcsúcs, a levél szőrözöttsége vagy a gyökérzet típusa - írja közleményében a Corteva Agriscience.
A növényvédelmi kezelések időzítése tervezésekor fontos tudni, hogy a gyomirtó szerek hatáskifejtése lassabb a hidegebb, téli időszakban. Ha a gyomnövények intenzívebb növekedési szakaszában, az ősz során kerül sor a kezelésre, gyorsabban tud hasznosulni a gyomirtó szer hatóanyaga. Nagyon fontos az is, hogy mennyire fejlett a gyomnövény, amely segít a kezelések időzítésében. A különböző gyomnövények korai fonológiai stádiumban a legérzékenyebbek a növényvédő szerek hatóanyagaira. Például a nagy széltippan esetében ez az 1-3 leveles állapotot jelenti, amit ez a gyomnövény már ősszel, szinte a kultúrnövény kelésével egyidőben elér.