Már csak néhány nap az Agrárszektor 2025 konferenciáig!
180+ előadó, 30+ kiemelt téma, 40+ óra szakmai program, 3 nap szakma, élmény, networking várja a résztvevőket! Valamint idén először tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
A költési időszakban végzett települési fa- és bokroskivágás veszélyeire hívta fel a figyelmet az MME. Mint írták, ezek a műveletek különösen károsak, de a természetvédelmi, az állatvédelmi és az erdőtörvényt is sértik, ugyanis védett állatfajok, köztük gerincesek tömeges elüldözését és akár sérülését, pusztulását okozzzák. Az egyesület szerint az ilyen természetpusztító gyakorlat helyett a legjobb megoldás - ami ráadásul szinte minden esetben megvalósítható - az lenne, hogy a munkákra a téli, nyugalmi időszakban kerüljön sor. Különösen a települési famatuzsálemek esetén pedig a visszavágás, a magas törzsmeghagyásos kivágás vagy az emlékmű jellegű megőrzés is ott van a lehetőségek között.
Éppen ezért rendkívül fontos az alulról jövő lakossági aktivitás, hogy az ilyen pusztítással szembesülve az emberek értesítsék a hatóságokat. Ennek menete az internetnek is köszönhetően rendkívül gyors és egyszerű:
- Bizonyító fotók készítése a ma már szinte mindenkinél ott lévő okostelefonnal.
- Néhány soros tájékoztató e-mail küldése a helyszín, időpont, cselekmény leírásával a megyei kormányhivatal Környezetvédelmi és Természetvédelmi Főosztályának, ennek hiányában a hivatal központi címére.
A témával kapcsolatos bővebb információ az MME oldalán érhető el.










