Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
Kedd reggel az ablakon kinézve, nem biztos benne, hogy zavartalanul elvégezheti a napi munkákat? Tudni szeretné várható-e csapadék, lesz-e szél, esetleg lehet-e viharra számítani? Kíváncsi rá, hogy permetezésre alkalmas-e az időjárás, esetleg az ország különböző agrometeorológiai térképei érdeklik? Itt az Agrárszektor napi időjárásjelentése. Ilyen időjárásra készüljön a mai, keddi (2025.07.01.) napon.
2025.07.01. kedd: Általában derült, napos, száraz idő várható, de a nap első felében az ország délnyugati felén időnként még fátyolfelhők szűrhetik a napsütést, délutánra viszont arrafelé is kiderül az ég. Az északkeleti, keleti szelet főként a Tiszántúlon kísérhetik élénk lökések, másutt nagyrészt gyenge vagy mérsékelt marad a légmozgás.
A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 28 és 33 fok között alakul, de az északkeleti megyékben ennél pár fokkal alacsonyabb is lehet a maximum.
Késő estére 16 és 25 fok közé hűl le a levegő.
Orvosmeteorológiai tájékoztató: Fronthatás nem terheli a szervezetünket.
A következő napon várható időjárás
2025.07.02 szerda: Derült vagy felhőtlen, száraz idő lesz. Csak kevés helyen élénkülhet meg a nagyrészt keleties irányú szél. Délutánra 30, 35 fok közé melegszik fel a levegő.
Friss híreink:
Nagy a baj: itt már egy közepes termésnek is örülnének a magyar gazdák
Egyre súlyosabb problémát jelent az aszály a szántóföldi kultúrákban, és ez alól a napraforgó sem kivétel. Idén már a vetési munkálatok se voltak zökkenőmentesek, de az utóbbi hetekben tapasztalható extrém forróság és az a tény, hogy gyakorlatilag hónapok óta nem esett komolyabb csapadék az országban, sokak szerint előrevetítik a 2022-es történelmi aszály pusztítását. De milyen most a helyzet a napraforgó-állományokban? Milyen kilátásokkal rendelkeznek a gazdák, miben reménykednek? Meddig bírják még a növények? Az Agrárszektor ennek járt utána.
Nem semmi: itt akár 1200 forintot is elkérnek egy kiló magyar dinnyéért
Miközben az idei nyár első dinnyéi már megjelentek az üzletek polcain - nem ritkán 800-1200 forintos kilónkénti áron -, a hazai termesztők is készülnek a szezon érdemi rajtjára. A nehézségek ellenére a magyar dinnyetermesztés újra növekedési pályára állt: a görögdinnye-termőterület 10 százalékkal bővült, elérve a 3700 hektárt, míg a sárgadinnye 15 százalékos területnövekedéssel közel 500 hektáron kap helyet idén. A belföldi kereslet mellett az exportpiacok is fontos szerephez juthatnak, hiszen a várható 170-180 ezer tonnás termés messze meghaladja a hazai igényt. Az árakat tekintve vegyes a kép, hiszen, míg egyes áruházakban akciósan már 265 forintért is kapható dinnye, máshol akár 1200 forintba is kerülhet kilója - utóbbi egy nagyobb darab esetén már 10-12 ezer forintos kiadást is jelenthet.
Így locsold a kerted 2025-ben: nem mindegy, milyen vízzel öntözöl
A kiskertben a bőséges termés és az egészséges növények alapja a megfelelő öntözés is, hiszen hazánkban a csapadék mennyisége is kevés, és az eloszlása sem ideális a növények szempontjából. Azonban az „elegendő víz”” nem mindig jelenti a „jó vizet”. Az öntözővíz minősége, paraméterei kulcsfontosságúak a növények fejlődéséhez, és komoly hatással lehetnek a terméshozamra, valamint a növények ellenálló képességére egyaránt.
A Pénzcentrumról és a HelloVidékről ajánljuk:
Hiába reménykedtünk: a gigászi német pénzeső sem mentheti meg a magyar gazdaságot?
Kilencpontos gazdaságélénkítő programot indított be Németország, amely a társasági adócsökkentéstől a digitalizációig terjedő intézkedésekkel kívánja kivezetni a német ipart a stagnálásból. A tervezett változások Magyarország gazdaságára is hatással lehetnek, különösen az export, az energetika és az uniós forráselosztás területén. A szakértők szerint valóban lehet a dolognak pozitív lecsapódása Magyarországon is. Igaz, inkább csak hosszabb távon.