Eddig tartott a meleg: kemény hideg köszönt be Magyarországra

Eddig tartott a meleg: kemény hideg köszönt be Magyarországra

agrarszektor.hu
Hamarosan itt vannak a fagyosszentek, Pongrác, Szervác és Bonifác. A népi megfigyelések szerint ilyenkor gyakori az erős lehűlés, átmenetileg visszatérhetnek a hajnali fagyok. Idén beválik a népi hiedelem, hiszen éppen az első fagyosszent, Pongrác napján északnyugat felől erős hidegfront érkezik, amely jelentős lehűlést és többfelé kiadós csapadékot hoz magával. 

A kora nyárias időnek egyelőre búcsút inthetünk. Hétfőn még többfelé elérhetjük a 25 fokot, záporokat, zivatarokat követően viszont több fokkal visszaeshet a hőmérséklet. Keddre megérkezik a lehűlés, ekkor már csak 13-20 fok lesz délután, amit az erős, viharos északnyugati szélben még hűvösebbnek érezhetünk majd - írja az Időkép. Szerda hajnalra a legtöbb helyen kiderül az ég és gyengül a légmozgás, így erősen lehűl majd az idő, a szélcsendes, fagyzugos tájakon gyenge fagy sem kizárt. Napközben hűvös lesz, délutánra csak 14 és 20 fok közé melegszik a levegő.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Kullancsok ellen okosan (x)

A kullancsok jelenléte ma már nemcsak az erdőkben, hanem kertekben, parkokban és játszótereken is veszélyt jelenthet.

FIZETETT TARTALOM
EZT OLVASTAD MÁR?