A Flex-Coop Kft. sikeresen befejezte közel 50 %-os hazai és uniós támogatással telephelyfejlesztési projektjét (sajtóközlemény)

agrarszektor.hu
2012. április 17-én zárórendezvény keretében mutatja be Sólyomi Zoltán ügyvezető és dr. Badacsonyi Tamás pályázati szakértő a jászberényi székhelyű FLEX-COOP Kft. uniós támogatásból megvalósuló projektjét, melynek keretében egy új, bruttó 1366 m2-es üzemcsarnokot épített fel a cég jászberényi telephelyén.

Már csak néhány napig jelentkezhet a Portfolio agrárdíjaira!

A Portfolio Csoport az idén 12. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A december 4-5-i kétnapos rendezvényen immár 10. alkalommal adjuk át 9 kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.

Nevezzen szeptember 15-ig!

A Flex-Coop Kft. 2010 júniusában nyújtott be pályázatot az ÉAOP-1.1.1/D jelű kiírásra, és 4 hónnappal később értesült a pályázat pozitív elbírálásáról. A munkálatok 2010 decemberében kezdődtek meg és kisebb csúszásokkal 2012. március 30-án fejeződtek be. A beruházás teljes költsége 196.333.771 Ft volt, melyből 96.333.771 Ft vissza nem térítendő támogatásban részesült a cég. 

A projekt egy új 1366m2-es üzemcsarnok felépítését célozza a jászberényi telephelyünkön. Ezzel a fejlesztéssel mindegyik tevékenységünket - gépgyártást és tesztelést, műanyag megmunkálás, és műanyag görgőgyártást külön üzemcsarnokban tudjuk majd végezni. A tervezett új üzemcsarnokban fogjuk végezni a nagyobb fémszerkezetek és gépek, összeszerelését, tesztelését, átadás-átvételét, szállításra történő előkészítését, és berakodását, mivel az épület - a tervek alapján - alkalmas lesz nagyméretű szállítójárművek befogadására, valamint a megrakodásukhoz szükséges emelő és árumozgató berendezések telepítésére.

A két régebbi üzemépület megfelelő méretű ahhoz, hogy a görgőgyártás számára helyet adjon, és biztosítsa a műanyag feldolgozás számára szükséges feltételeket. Nagyobb méretű termékeinket eddig csak nehézségek árán tudjuk összeszerelni és tesztelni, amelyek akadályozzák a napi termelést. A beruházással a gyártási kapacitásunkat meg tudjuk növelni, a görgőink szállítási határidejét csökkenteni tudjuk, ami piaci előnyt biztosít számunkra. A projekt tervezésekor a környezetvédelmi szempontok is fontos szerepet játszottak, épp ezért került sor az új épület tetején egy napelemes áramtermelő kapacitás kiépítésére a beruházás keretében.

A Flex-Coop Kft. tevékenysége

A Flex-Coop Kft.-t 1995-ben alapítottuk, anyagmozgató rendszerek tervezésével, gyártásával és szerelésével foglalkozik. Többször vettünk részt komplett gyárak, üzemek, technológiák transzferjeiben, ahol működő berendezések leszerelése, elszállítása, esetleges felújítása, a megváltozott szabványoknak megfelelő átalakítása, és új helyen történő ismételt beüzemelése volt a feladata.
2003-ban gyártókapacitásunk és termékválasztékunk is jelentősen bővült, a Salgótarjáni Acélárugyár, az ASCON - RECK gyáregységének átvételével.

2007-ben elkezdtünk bevezetni egy speciális - szélsőséges üzemi körülmények között is hosszú élettartamú műanyag bevonatú görgőtípus gyártását. A termék - melynek licence átvételre került - többéves megbízható működést produkált Dél-Afrika bányáiban. Tekintettel arra, hogy az eredeti görgőtípusokat Dél-Afrikában - elsősorban helyi és amerikai igények kielégítésére - gyártották, a termékskálánkon korábban nem szerepeltek az európai DIN szabvány szerinti méretek. Első fejlesztéseink ezt az irányt célozták, így mára már elmondhatjuk, hogy a két alaptípus DIN megfelelőit is tudjuk gyártani.

Az alaptípus iránti kereslet, és az előállított mennyiség folyamatosan növekszik. Jelenleg az ausztráliai és újzélandi exportszállítások mellett elindult a német és finn export is. A jövőben, a jelenlegi két amerikai és európai alaptípus mellett újabbak gyártását kívánjuk beindítani. A célcsoport a bányaipar, erőművek, biomassza felhasználók, szemes termény és zúzalék felhasználók.
Több nemzetközi nagyvállalat beszállítója vagyunk a gépgyártás területén, pl. az Electrolux Lehel Kft., Sealed Air Kft., Alcoa Europe, Carl Zeiss Hungary, Michelin Hungary, Nestlé Hungary, Villeroy & Boch Hungary, Henkel Magyarország.

A telephelyfejlesztési pályázatról

A 2011-ben az Új Széchenyi Terv keretében is megjelent pályázati kiírás a KKV-k működési helyszínéül szolgáló meglévő, működő telephelyek modernizációját és bővítését, nem megfelelő telephelyeik cseréjét, új telephelyek kialakítását, a telephelyek kihasználtságának növelését kívánja elősegíteni, a KKV-k versenyképességének megőrzése, fokozása érdekében, a foglalkoztatottság megtartása, javítása mellett.

Termelő és szolgáltató tevékenységekhez kapcsolódó új épület létesítésére, épületgépészeti beruházások végrehajtására, meglévő épületek átalakítására, bővítésére, korszerűsítésére, helyreállítására, az alkalmazottak számának növelésére a telephelyfejlesztés konstrukció a hét régióban összesen 27 milliárd Ft keretösszegben kínált lehetőséget.
Régiótól és a vállalkozás méretétől függően 20-tól 50% volt az elnyerhető támogatás, mely
5 és 150 millió forint közötti összeg lehetett.

 

2012. április 10.

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
Agrárszektor Konferencia 2024
Decemberben ismét jön az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény!
Budapest Economic Forum 2024
Egész napos makrogazdasági konferencia
Fókuszban a KKV versenyképesség - Pécs
Ingyenes gazdasági fórum
EZT OLVASTAD MÁR?