Idén először 3 napos az Agrárszektor 2024 konferencia!
A Portfolio Csoport év végi Agrárszektor Konferenciája ma már az egyik legnagyobb és legmeghatározóbb agrárszakmai esemény a hazai agrárgazdaságban. A rendezvény exkluzivitását és különlegességét az adja, hogy egyedülállóan átfogó és részletes módon jeleníti meg a mező- és élelmiszergazdaságot érintő legaktuálisabb témákat. A konferenciára idén először 0. nappal is készülünk!
Regisztráljon most még EARLY BIRD áron!
A francia gazdának adott igazat a legfelsőbb bíróság abban a perben, amit menekültek segítése és befogadása miatt indítottak ellene. Az olajbogyótermesztőt a "testvériség elvére" hivatkozva mentették fel. A francia Alpokban teraszos műveléssel olajbogyóültetvényen gazdálkodó, valamint szabadtartásos tojástermeléssel foglalkozó gazda 2017-ben vált egyfajta Robin Hooddá, miután letartóztatták, majd négyhónapos felfüggesztett börtönbüntetést kapott, amiért menedéket és élelmet adott több száz bevándorlónak.
A Franciaország és Olaszország határán húzódó Roya-völgyben található farmra Líbia felől érkeztek a menekültek. A Földközi-tengeren sikeresen eljutottak Olaszországba, majd észak felé vették az irányt, és a hegyvidéki határon át jutottak Franciaországba. Mivel ez egy kedvelt útvonal, a franciák 2015-ben megszigorították a határellenőrzést. A külföldiek beutazásáról és a menedékjogról szóló törvény kimondja, hogy bárki, aki "egy külföldi franciaországi jogellenes beutazását, mozgását vagy tartózkodását" segíti, akár öt évig terjedő szabadságvesztéssel, valamint 30 ezer euróval is büntethető.
A francia gazda viszont úgy gondolta, kötelessége élelmiszert és menedéket nyújtania azoknak a kétségbeesett embertársainak, akik a háborút, a szegénységet és az elnyomást maguk mögött hagyva menekülnek. A francia legfelsőbb bíróság most azt mondta ki, hogy a "testvériség" elvének meg kellett volna védenie a Breil sur Roya-i farmert, hiszen az elv lehetőséget ad arra, hogy bárki segítséget nyújthasson humanitárius céllal anélkül, hogy figyelembe venné, hogy az általa megsegített emberek jogszerűen tartózkodnak-e az adott ország területén. Az elv mentelmi jogot biztosít mindazoknak, akik ilyen segítséget nyújtanak egy idegennek anélkül, hogy pénzt kapnának érte cserébe. A testvériség egyike annak a három értéknek - szabadság, egyenlőség és testvériség -, amelyek Franciaország alkotmányosan rögzített, nemzeti mottóját alkotják.
A Cedric Herrou ügy kapcsán a bíróság azt is kimondta, hogy a francia parlamentnek ki kell igazítania a törvényt, és a "jogellenes tartózkodás" kifejezést el kell távolítani annak érdekében, hogy a testvériség elve érvényesülhessen a törvényhozásban is. Egy nyilatkozatában Gerard Collomb belügyminiszter elmondta, hogy az ítélet összeegyeztethető a bevándorlási és menedékjogi törvény új tervezetével, amely épp a parlament előtt van.