A mezőgazdasági termelők mentesülnek a vízszolgáltatási díjak befizetése alól a következő évre - jelentette be a kormány a kedden közzétett Magyar Közlönyben. A kabinet az agrárszektor versenyképességének fenntartása érdekében döntött a támogatási forma bevezetéséről. A rendelkezés értelmében a mezőgazdasági vízszolgáltatóknál jelentkező bevételkiesést a központi költségvetésből fogják pótolni. Orbán Viktor miniszterelnök ezzel összefüggésben utasította Nagy Márton nemzetgazdasági minisztert, hogy gondoskodjon a szükséges többletforrások biztosításáról a vízszolgáltató vállalatok számára.

Vészjósló jelentés érkezett: kiderült az igazság a magyar vízkészletről
Nemzetközi becslések szerint a természeti katasztrófák és az éghajlatváltozás következményeinek mintegy 90%-a valamilyen módon a vízhez köthető.










