Májusban ismét AgroFood 2025 és AgroFuture 2025 konferencia!
Május 20-án a hazai élelmiszeripart érintő legfontosabb témák lesznek terítéken a Portfolio AgroFood 2025 konferencián, május 21-én a Portfolio AgroFuture 2025 konferencián pedig a mezőgazdasági fenntarthatóság és innováció lesz kulcsszerepben.
AGROBÉRLETTEL most az egyik konferenciára 50% kedvezménnyel regisztrálhat!
Mezőgazdasági termelők és fiatal gazdák fix 30 000 Ft-ért regisztrálhatnak!
NAK-tagok és NAK-szaktanácsadók 35% kedvezménnyel regisztrálhatnak!
Nem reagálunk értesülésekre - kommentálták az FM-nél az agrárszektor.hu-nak azokat az értesüléseket, amelyek szerint inogna a kormányon belül Fazekas Sándor miniszteri széke. A Figyelő közölt információkat arról, hogy értesüléseik szerint bizonytalanná válhat az agrárminiszter pozíciója a kormányban.
Fazekas Sándor 2010 óta tölt be vidékfejlesztési, illetve földművelésügyi miniszteri pozíciót, vagyis az előző Orbán-kormány időszaka óta vezeti a tárcát. Azóta többször is felröppent lehetséges távozásának híre, de mindvégig posztján maradhatott. Legkomolyabban 2014-ben, az új Orbán-kormány megalakulása előtt merült fel, hogy nem ő folytatja az agrárminisztérium élén, de végül mégis neki szavazott újra bizalmat a kormányfő.
Elemzők szerint nem látszik akut ok arra, Orbán Viktor miért menesztené mostanában Fazekast. Bár tény, hogy a miniszter éppen a közelmúltban keveredett rendkívül éles nézeteltérésbe a kormányon belül erős pozíciót elfoglaló Lázár Jánossal, akivel nyilvánosság előtti, példátlan vitát is folytatott, és ez találgatásokra adhatott alapot Fazekas kormányzati jövőjével kapcsolatban is.

Az összetűzés azért robbant ki, mert Lázár János az állami intézmény-átalakító, bürokráciacsökkentő csomag részeként mai formájában megszüntetné az uniós és hazai agrár- és vidékfejlesztési támogatások kifizető ügynökségeként működő Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatalt, amely Fazekas Sándor irányítása alá tartozik. Sőt, Lázár egyenesen az ÁVH-hoz hasonlította az MVH működését, e megállapítást viszont Fazekas egy MTI-nyilatkozatban "minősíthetetlen hangvételű és alaptalan" támadásként jellemezte.
Ezzel azonban a nyilvános nyilatkozatháború befejeződött, és ez arra utal, hogy a kormány azóta saját berkein belül igyekszik rendezni az ügyet. A vitában ma egyébként éppen Fazekas pozícióját erősítheti, hogy az MVH tavaly megújult vezetése komoly átalakításokat hajtott végre a hivatal működésében. Azt, hogy a kormányon belül továbbra is vita van, a napokban Orbán Viktor is megerősítette, de azt tartotta lényegesnek, hogy egyetlen gazdát sem érinthet hátrányosan, mi lesz az MVH jövője. A kormányfő parlamenti felszólalásában nem utalt arra, hogy a kormánytagok összetűzésének személyi konzekvenciái lehetnek.