35 új termékkel bővült a HÍR-gyűjtemény, jön az OMÉK

agrarszektor.hu
Augusztus 27-én és 28-án a Vajdahunyadvárában mutatkozott be az a most védjegyet kapott 35 új termék, amelyekkel együtt 83-ra bővült a Hagyományos-Ízek-Régiók gyűjteménye.

Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!

A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!

A jellegzetesen magyar, illetve különleges, regionális élelmiszeripari termékek között megtalálható az üveges savanyúág, a kecskesajt, a magyar rackahús, az érlelt marhahús, a sütőtök golyó, a csíramálé, a csörögefánk, a szikvíz, a fűszerpaprika vagy a különféle pálinkák. 

A rendezvény fő célja a gyűjteményben fellelhető termékek bemutatása, ismertté tétele, népszerűsítése. A HÍR-gyűjtemény mellett Kiváló Magyar Élelmiszer védjegyet elnyert termékeket, kistermelői élelmiszereket és kézműves termékeket is bemutatták a nagyközönségnek.

Az eseményt szombaton Gyaraky Zoltán, a VM főosztályvezetője nyitotta meg,aki beszédében kiemelte, hogy a termékek a nemzeti értékeink feltárásában és népszerűsítésében is fontos szerepet játszanak. Úgy véli, a Vidékfejlesztési Stratégiában is fontos helyet képvisel a HÍR gyűjtemény hasznosítása, ami egyenes út a Hungaricum gyűjtemény megalapozásához.

Fontos még, hogy ez által egy-egy kisebb régió is ismertté válhat, megjelenítheti egyedi értékeit, nyithat a világ és a turizmus felé, színesítve a globális élelmiszeripari palettát.

A védjegyre folyamatosan lehet pályázni, hiszen óriási az érdeklődés. A hévégi program az őszi Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás (OMÉK) előfutára is volt, amely hat év után kerül újra megrendezésre az AMC jóvoltából, és amely az ország legnagyobb és legrégebbi agrárgazdasági kiállítása.
Az OMÉK szeptember 28. és október 2. között kerül megrendezésre a Hungexpo területén - számol be a kormány.hu

NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
Támogatott tartalom

Hogyan kezeld kíméletesen a termést? (x)

A szántóföldi növénytermesztés kihívásaira keresi az ország a választ. Egyértelmű a szakmában, hogy a minőség fokozására ma már nem a piaci előny megszerzése miatt szükséges, hanem létkérés.

Támogatott tartalom

Egy bio lépéssel a peronoszpóra előtt (x)

A peronoszpóra a szőlő egyik meghatározó gombabetegsége. A fertőzésnek kedvező helyzetben és megfelelő védelem nélkül károsítása nyomán akár 80–100%-os lomb- és fürtkár is kialakulhat.

EZT OLVASTAD MÁR?
Agrárszektor  |  2026. április 30. 06:02