Kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák, FIGYELEM!
A Portfolio Csoport májusi AgroFood és AgroFuture konferenciáján a kistermelők, ökotermelők és fiatal gazdák ismét kedvezményes, fix 30 000 Ft + áfa áron vehetnek részt! A Portfolio május 19-i AgroFood konferenciáján az élelmiszeripar dilemmái, aktualitásai és prognózisai lesznek fókuszban, míg május 20-án a Portfolio AgroFuture konferencián a működő és fenntartható megoldások, a jövőálló gazdálkodás kap kiemelt szerepet. Találkozzunk!
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) számításai szerint nagyjából 50-60 ezren tartozhatnak még a kamarai tagdíjjal és mintegy 12 ezer törlési kérelem vár feldolgozásra. A szervezet azonban továbbra is befogadja a késlekedők dokumentációját, egyelőre egyetlen ügyet sem továbbított az adóhatóság felé behajtás érdekében - írja keddi cikkében a Napi Gazdaság.
A tagdíj bevallási és fizetési határideje augusztus végén járt le. Október 25-ig 290 ezren vallották be a 2013-ra esedékes tagdíjat, összesen 3 milliárd forint értékben. Eddig 170 ezren átutalással meg is fizették a tagdíjat, a csekkes tranzakciókat pedig folyamatosan dolgozza fel a kamara, ez nagyságrendileg 120 ezres állományt jelent.
A tapasztalatok szerint sokszor azért nem jelentkeztek az érintettek, mert azt hitték, a kamarai hozzájárulás megfizetésével már eleget tettek a kötelezettségüknek - közölte a Napi Gazdasággal a NAK.
A zavart az okozhatja, hogy míg a Magyar Kereskedelmi és Iparkamaránál nincs kötelező tagság, sem kötelező tagdíj - csak kötelező regisztráció, illetve éves kamarai hozzájárulás -, addig az agrárgazdasági kamaránál a tagság a teljes agrárszektor számára kötelező, tagdíj is van, ám a regisztrációt csak a tagnévsor összeállítása, az első megyei tisztségviselő-választás érdekében írta elő a törvény. A regisztrációs díjat is csak egyszer kellett megfizetni, hogy a tisztségviselők megválasztásával kapcsolatos ügyeket finanszírozzák - írja az újság.




