Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A kabócák 17 föld alatt eltöltött év után jönnek majd a felszínre, várhatóan májusban. Ezek a különleges, vörös szemű, fekete testű, narancssárga szárnyú rovarok életük nagy részét ugyanis a föld alatt töltik, fák gyökereiből táplálkoznak, majd tizenhárom vagy tizenhét év elteltével egyszer csak tömegestül megjelennek a felszínen párosodni. A keleti partvidéken több milliárd kabóca jelenik meg ilyenkor, és általában 5-6 hétig élnek a felszínen, írta meg a Telex a Guardian információi alapján.

A rovarok parkokban, erdőkben, de lényegében bárhol megjelenhetnek milliós nagyságrendben. A felszínen tartózkodásuk alatt teljesen ellepnek mindent, az emberekre nem jelentenek veszélyt, de a háziállatok, ha megeszik őket, megbetegedhetnek.
A kabócák nagyon hangos zajt tudnak csapni párzáskor, ez az emberek és a vadászó madarak számára is elviselhetetlen szokott lenni. A hím kabócák csak azért ciripelnek, mert ezzel próbálják felhívni magukra a nőstények figyelmét, amelyek akár 1,6 kilométerről is meghallják ezeket a hangokat. A hímekből álló kabócazenekar akár 100 decibeles hangerőt is tud produkálni, ami nagyobb zajt csap, mint egy legmagasabb teljesítményfokozatba kapcsolt fűnyíró. A kabócák általában csak naplemente után szoktak elcsendesülni.