Maradnak a kihívások az agráriumban, nincs alternatívája a fejlesztéseknek
Romló gazdasági környezetben, számos kihívás közepette érkezik a magyar agrofood-szektor legnagyobb fejlesztési lehetősége - mondta Hollósi Dávid az Agrárium konferencián.
Romló gazdasági környezetben, számos kihívás közepette érkezik a magyar agrofood-szektor legnagyobb fejlesztési lehetősége - mondta Hollósi Dávid az Agrárium konferencián.
"Ez lehet egy nagyon jó év, és lehet egy borzalmasan rossz év" - mondta az Alapvetés podcastban Szabó István, az OTP Agrár agrárgazdasági értékesítési igazgatója.
A KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója szerint az ágazatoknak a jövőben a termelékenység és a hatékonyság növelésére kell fókuszálniuk.
Az alapkamatok nagy valószínűséggel nem fognak 5 százalék alá csökkenni a következő időszakban Hollósi Dávid szerint.
Az agrárium valamennyi szereplőjének törekednie kell a versenyképességet és a hatékonyságot növelő beruházásokra és fejlesztésekre.
Súlyos mínuszokba került a cégcsoport több vállalata is, de van, ahol jó eredmények születtek 2023-ban.
Nem a készítménygyártáson, hanem a források befektetésén kerestek 2023-ban a húsipari cégek, volt akit ez tartott a felszínen.
A szakember szerint az agrár- és az élelmiszerban a kapacitásnövelő beruházások a második félévben, vagy inkább jövőre indulhatnak be.
Az ágazat továbbra is jól finanszírozható, de a tervek megalapozottsága sokat számít idén.
Az NGM kijelentette, hogy kivezetik a kkv-kamatstopot április 1-jével Magyarországon.
Nő a Széchenyi Mikrohitel MAX+ maximálisan adható hitelösszege, és lehetővé válik az új, tisztán elektromos személyautók finanszírozása is.
Újabb díjcsökkentés a Széchenyi Kártya Programban, egy másik itézet is csökkenti az agrárhitelekhez adott garanciadíjait.
A hitelelvevőknek és a gazdaságnak is érdeke az, hogy élénküljön a hitelezési verseny.
Komoly segítséget kapnak a magyar vállalkozások, amivel a következő három hónapban élhetnek.
A szakértők szerint 2024 is tartogathat kihívásokat a gazdálkodóknak, de talán megkezdődhet a kitörés.
Jövőre is folytatódik az élelmiszeripari vállalkozásokat megsegítő Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogram.
Inkább a meglévő hitelkonstrukciók fenntartására és üzemeltetésére helyezné a hangsúlyt Demeter Zoltán, a K&H Csoport agrárüzletág vezetője.
Feldman Zsolt beszélt a 2024. évi vidékfejlesztési pályázati menetrendről, amelynek fontos alapelve a folytonosság biztosítása.
Az infláció további visszaszorítása érdekében a kormány arról döntött, hogy a kötelező akciózást 2024. június végéig meghosszabbítja.
Az Agrár Széchenyi Kártya folyószámla-hitelkeret fennálló állománya a mezőgazdaságban tevékenykedő vállalkozásoknál 1 év alatt 16 százalékkal növekedett.
A precíziós technológiák alkalmazása és a rezisztenciakezelés ma már nemcsak lehetőség, hanem szükségszerűség a fenntartható és versenyképes kukoricatermesztés érdekében.
A kiskertek művelése az öngondoskodáson túl állandó elfoglaltságot és új célt is adhat a hátrányos helyzetű családoknak.
A szakértő szerint a 2025-ös év még az előzőnél is gyengébb lehet, hacsak nem jönnek ki hamar az új pályázati kiírások.
Volumenében továbbra is takaréklángon van a termékpálya, értékben pedig még csökken is.
2023-ban olyan megállapodás született a WWF és a K&H között, amelynek célja a biodiverzitás fontosságára való figyelemfelhívás.
Az elmúlt évek időjárási anomáliái – különösen a csapadékszegény, aszályos tavaszok – folyamatosan növelik a posztemergens gyomirtási technológiák jelentőségét a kukoricatermesztésben.