EARLY BIRD ár a Portfolio Agrárium 2026 konferencián!
A márciusi Agrárium 2026 Konferencia tradicionálisan hiánypótló esemény, és hasznos lehet a hazai agrárium minden méretű agrártermelői vállalkozása, a termelőket kiszolgáló inputszektor, az élelmiszeripari és élelmiszerkereskedelmi társaságok, illetve a szakmai, érdekképviseleti és államigazgatási szervezetek számára.
Csoportos kedvezmények már 2 főtől: 2 fő jelnetkezése esetén, 10%, 3 fő estén 15%, 4 vagy több fő jelentkezése esetén 20% kedvezmény! A kistermelők és fiatal gazdák pedig most 30.000 Ft + áfa összegért vehetnek részt a tavasz meghatározó agrárgazdasági eseményén!
Az elmúlt év 1,5 tonnás homoktövis-termésének többszörösét takarították be idén az önkormányzati ültetvényeken a Békés megyei Gyomaendrődön - írja a Beol-ra hivatkozva a Sokszínű vidék. A 2012-ben létrehozott Bónom-zugi 0,4 hektáros ültetvényt a város külterületén elhelyezkedő Torzsás-zugban összesen 10 hektárral bővítették. Az idei rekordtermést elősegítette, hogy az itt elültetett több mint nyolcezer tő homoktövis már ebben az évben termőre fordult. A növények bogyójából ivólevet készítenek a településen. A tavalyi termésből mintegy négyezer liter ivólevet gyártottak. Az ital cukor és tartósítószer hozzáadása nélkül készül, és az önkormányzat helyben értékesíti.
A kézi betakarítás során a termések egy részét bogyónként szedték le, míg egy másik formában 25-30 centiméteres ágakkal együtt szüretelték a gyümölcsöt. A bogyókat a Hajdúhát déli részén lévő, 1400 lakosú faluban, Jászszentandráson található üzembe szállítják, míg az ágas terméseket a Bordányban található szövetkezet dolgozza fel. Az önkormányzat tervei között az szerepel, hogy helyben oldják meg a növény feldolgozását. Az elképzelések szerint szóba jöhet saját erejű beruházás, illetve az önkormányzat nem zárja ki annak a lehetőségét sem, hogy egy befektető hozzájárulásával indulna be a feldolgozóüzem, amely kiváló lehetőség lehet a város gazdaságának élénkítésében.










