Legyen Ön is Extra Early Bird | Agrárszektor 2025 konferencia
Szerezze meg jegyét most még Extra Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, az év egyik legrangosabb agrárszakmai eseményére.
A konferencia értékelést ad az agrárium helyzetéről, egyúttal pedig felvázolja az ágazat előtt álló rövid- és hosszú távú fejlesztési és kitörési lehetőségeket, illetve bemutatja a vállalkozások üzleti döntéseihez szükséges mértékadó prognózisokat.
A májusi növekedés a legmagasabb tavaly június óta, amikor az előző évi járvány bázishatása gyengülni kezdett.
A termelés növekedéséhez a feldolgozóipari alágak többsége hozzájárult - tette hozzá a KSH. A legnagyobb súlyú alágakban is emelkedett a termelés volumene az egy évvel korábbihoz képest. A járműgyártás - három hónap csökkenés után - kisebb, a számítógép, elektronikai, optikai termék, illetve az élelmiszer, ital és dohánytermék gyártása nagyobb mértékben nőtt. A számítástechnikai iparág a januári visszaesésé után februártól áprilisig 2-7 százalék közötti emelkedést mutatott, míg az élelmiszeripar tavaly augusztus óta folyamatosan kétszámjegyű növekedést regisztrál. Az év első öt hónapjában 5,9 százalékkal nagyobb volt a termelés, mint a múlt év azonos időszakában.