Tombola és értékes nyeremények az Agrárszektor 2025 konferencián!
Tombolával és értékes nyereményekkel várjuk az Agrárszektor konferencia résztvevőit az esemény 2. napjának végén! FŐNYEREMÉNY: Az AXIÁL Kft. felajánlásából a szerencsés nyertes egy Fűnyírótraktor Portland Hawk H9212RD-rel lesz gazdagabb!
Szerezze meg jegyét most még Early Bird áron a december 3-4. között megrendezésre kerülő siófoki Agrárszektor 2025 konferenciára, ahol kistermelők és fiatal gazdák most 64.900 Ft + áfa összegért vehetnek részt az év egyik legnagyobb és legrangosabb agráreseményén!
A Központi Statisztikai Hivatal gyorstájékoztatója szerint az idén januárban a gabonafélék ára 9,9, a burgonyáé 38, a zöldségféléké 4,7 a gyümölcsféléké 21 százalékkal csökkent az előző év azonos időszakához képest .
Az élő állatok termelői árszintje 4,2 százalékkal lett alacsonyabb. A vágósertés termelői ára 9,1 százalékkal esett vissza, így 2011. szeptember óta a legalacsonyabb (338 forint/kilogramm). A vágóbaromfi ára sokkal kisebb mértékben, 1,6 százalékkal mérséklődött. Az állati termékek közül a tojás ára 5,5 százalékkal nőtt, miközben a tejé 17 százalékkal csökkent.

Forrás: KSH











