Rangos Agrárdíjak az Agrárszektor 2025 konferencián!
A Portfolio Csoport az idén 13. alkalommal rendezi meg siófoki Agrárszektor Konferenciáját, amely az ágazat egyik legnagyobb és legjelentősebb szakmai eseményének számít. A decemberi rendezvényen immár 11. alkalommal adjuk át tíz kategóriában rangos agrárdíjainkat, amelyekre az ágazat bármely kiemelkedő szakmai munkát végző szereplője pályázhat, illetve nevezhető.
Nevezzen Ön is szeptember 15-ig!
A témáról szóló brüsszeli közlemény szerint az úgynevezett uniós víz-keretirányelv, az árvízvédelmi irányelv és a tengervédelmi stratégiáról szóló keretirányelv végrehajtásával foglalkozó jelentés kiemeli az uniós víztestek állapotának javítása terén az elmúlt hat évben elért eredményeket, és meghatározza, mely kulcsfontosságú területeken van szükség további erőfeszítésekre. A jelentés áttekinti az uniós édesvizek és tengervizek állapotát, valamint az állapot javítása és az árvízkockázat csökkentése érdekében hozott intézkedéseket. Emellett információkkal és ajánlásokkal támogatja a további előrelépést és a fenntartható vízgazdálkodást Európa-szerte.
A víz-keretirányelv végrehajtásáról szóló jelentés szerint az uniós édesvizek minőségére és mennyiségére vonatkozó célok eléréséhez jelentős munkára van szükség. Az EU felszíni víztesteinek csak 39,5 százaléka éri el a jó ökológiai állapotot, és csak 26,8 százaléka éri el a jó kémiai állapotot, ami - mint írták - főként a higany és más mérgező anyagok által okozott szennyeződésnek tudható be. A vízhiány és az aszály szintén egyre nagyobb aggodalomra ad okot az EU nagy részében - emelték ki.
Az árvízvédelmi irányelv végrehajtásának értékelése jelentős javulásról számolt be az árvízkockázat-kezelése, a célkitűzések és intézkedések jobb összehangolása, valamint az éghajlatváltozás jelentette kihívások figyelembevétele terén. Mivel azonban Európában egyre gyakoribbak és súlyosabbak az árvizek, a tagállamoknak bővíteniük kell tervezési és igazgatási kapacitásukat, és megfelelően be kell ruházniuk az árvízmegelőzésbe - írták. Ennek eléréséhez kulcsfontosságúak az ökoszisztéma helyreállítását célzó és a természetalapú megoldások, valamint az olyan felkészültségi intézkedések, melyek a korai előrejelző rendszerek kiépítésére és a figyelemfelkeltésre összpontosítanak.
A tengervédelmi stratégiáról szóló keretirányelvről szóló jelentésében az Európai Bizottság arra ösztönzi az uniós tagállamokat, hogy tegyenek többet az uniós tengervizek jó környezeti állapotának elérésért, valamint a tengerrel kapcsolatos gazdasági és társadalmi tevékenységek alapját képező erőforrások fenntartható védelme érdekében.