Kína nem viccel: olyan intézkedések jöhetnek, amik mindent felforgathatnak

Kína nem viccel: olyan intézkedések jöhetnek, amik mindent felforgathatnak

agrarszektor.hu
A kínai kormány jelentős lépéseket tervez a mezőgazdaság modernizálására és a gabonatermelés stabilizálására, derült ki az éves vidékpolitikai értekezleten. Az ország vezetése kiemelt figyelmet fordít az élelmezésbiztonságra és a mezőgazdasági termelés hatékonyságának növelésére, miközben a nemzetközi kereskedelmi feszültségek miatt az önellátás fontossága is felértékelődik - írja a Reuters.

Március 19-én jön a tavasz meghatározó agráreseménye: Agrárium 2025

A rendezvény célja, hogy áttekintse mindazokat a fontos támogatási, szabályozási, finanszírozási, piaci és jövedelmezőségi változásokat, illetve kilátásokat, amelyek döntően meghatározzák az agrárgazdasági vállalkozások egész éves eredményes gazdasági/üzleti tevékenységeit.

Kistermelők, őstermelők és fiatal gazdák 50% kedvezménnyel regisztrálhatnak a rendezvényre! 

Kína, a világ legnagyobb gabonatermelője idén rekordszintű, 706,5 millió tonnás gabonatermést ért el, amiből 294,92 millió tonna volt a kukorica. Ennek ellenére az ország továbbra is importra szorul, ezért a vezetés eltökélt szándéka a termelés további növelése és az ország "mezőgazdasági nagyhatalommá" válása. Az értekezleten a döntéshozók hangsúlyozták a mezőgazdasági termelők jövedelmének javítását és a modern technológiák szélesebb körű alkalmazását. A Hszinhua hírügynökség idézte a találkozó egyik kulcsüzenetét:

Határozottan vállalnunk kell a nemzeti élelmiszerbiztonság biztosításának fontos feladatát, stabilizálnunk kell a gabonatelepítési területet, valamint elmélyíteni a gabona- és olajnövények hozamának nagyarányú növelésére irányuló intézkedést.

A kínai mezőgazdasági minisztérium külön intézkedéseket ígért a szója- és olajos magvak termesztésének fejlesztésére. Az elmúlt években Kína már jelentősen növelte a hazai szója-, kukorica- és búzatermelést a vetésterület bővítésével és nagy hozamú növényfajták alkalmazásával. A minisztérium tervei között szerepel a sertéstermelési kapacitás-ellenőrzési mechanizmus optimalizálása és a húsmarha-, valamint tejipari ágazatot érintő intézkedések folytatása. Ezek a lépések részben válaszok a lassuló gazdaság miatt csökkenő keresletre és az állattenyésztési ágazat túlzott bővülésére, ami az utóbbi időben árcsökkenéshez vezetett a hús- és tejtermékek piacán.

Címlapkép forrása: Getty Images
NEKED AJÁNLJUK
CÍMLAPRÓL AJÁNLJUK
FIZETETT TARTALOM
KONFERENCIA
AgroFuture 2025
Fenntarthatósági követelmények az agráriumban.
AgroFood 2025
Élelmiszeripari körkép a hazai agráriumban.
Agrárium 2025
Legyen Ön is EARLY BIRD!
EZT OLVASTAD MÁR?